Gdzie zamówić powiększony zbiornik paliwa do busa i samochodu ciężarowego?

Publikacja na zamówienie

Bez względu na wielkość floty, jaką dysponuje przedsiębiorstwo, powiększone zbiorniki paliwa mają ogromny wpływ na optymalizację wydatków, a co za tym idzie zmniejszenie kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. Stąd rosnące zainteresowanie transportowców tą metodą uzupełnienia wyposażenia pojazdów, tym bardziej że wielu nie ogranicza się jedynie do tras krajowych.
Czym wyróżnia się powiększony zbiornik? Jakie są korzyści płynące z jego zastosowania? Gdzie zamówić i na co zwrócić uwagę? Na te i wiele innych pytań poszukamy odpowiedzi w poniższej publikacji.

Powiększony zbiornik paliwa, korzyści

Sytuacja na rynku paliw powoduje, że większe zbiorniki paliwa stają się wręcz koniecznością. Preferencje konsumentów przeniosły się z zainteresowania usługami na gotowe produkty, nabywane głównie za pośrednictwem sieci internetowej. Nietrudno się domyślić, iż znajduje to przełożenie na wzrost zapotrzebowania na transport towarów.

Zaskakujące wszystkich zmiany cen paliwa nie sprzyjają konstruowaniu długofalowej strategii finansowej, której istotnym czynnikiem jest polityka cenowa. Jeszcze ciężej wygląda to w przypadku spedycji zagranicznej. Stały trend spadkowy wartości złotego powoduje realny wzrost kosztów w odniesieniu do zakupów paliw na terenie innych państw.

Zakup większej ilości paliwa w znacznym stopniu uniezależnia przedsiębiorcę od kaprysów ekonomicznych, choćby z powodu ograniczenia liczby postojów na stacjach paliw. Zatankowanie tańszego paliwa pozwoli przebyć obszar, na którym ceny kształtują się na znacznie wyższym poziomie.

Poza tym samochód dostawczy jest w stanie wykonać w skali roku znacznie większą ilość kursów na tzw. jednym baku, co w efekcie przełoży się wydajność.

Konieczność montażu powiększonego zbiornika paliwa wydaje się w tych warunkach oczywista, istotniejsze raczej jest pytanie, na co zwrócić uwagę, przy wyborze najlepszej opcji, oraz czym kierować się przy wyborze dostawcy wyposażenia?

Powiększony zbiornik paliwa, na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Optymalny zbiornik paliwa nie powinien stanowić obciążenia konstrukcji pojazdu, zmieniać jego stateczności i wpływać negatywnie na bezpieczeństwo jazdy. Warunkiem niezbędnym jest zachowanie lekkości zbiornika przy dużej pojemności.

Ponadto ważny jest materiał, z jakiego został wykonany, trzeba pamiętać, że na zbiornik paliwa stale oddziałują szkodliwe w tym przypadku czynniki zewnętrzne, do których zalicza się wilgoć, zmiany temperatur, uszkodzenia mechaniczne, sól drogowa itp.

Producent, tak jak w przypadku Firmy ARHEN powinien mieć wszelkie niezbędne atesty gwarantujące bezawaryjność, szczelność i niezawodność.

Czynniki wpływające na jakość zbiornika:

 • Materiał, z jakiego został wykonany;
 • Maksymalne ograniczenie wpływu zbiornika na właściwości konstrukcyjne całego pojazdu;
 • Optymalna pojemność;
 • Gwarancja i certyfikaty.

Materiał wykonawczy zbiornika paliwa

Zbiorniki powiększone oferowane przez ARHEN wykonywane są z lekkiego aluminium, poddanego wcześniej procesom utwardzającym. Odpowiednia obróbka ogranicza także do maksimum, wchodzenie materiału w reakcję chemiczną z paliwem, zapewnia także odpowiednią szczelność baku.

Maksymalne ograniczenie wpływu zbiornika na właściwości konstrukcyjne całego pojazdu

Miejsce na zbiornik przygotowane jest zawczasu przez producenta samochodu, zatem nie ma potrzeby ingerowania w podwozie ani wprowadzania zmian konstrukcyjnych. Aluminium z uwagi na swoje właściwości jest odporne na uszkodzenia mechaniczne i korozję, co zwiększa okres jego użytkowania.

Optymalna pojemność

Pojemność powiększonych zbiorników paliwa mieści się w zakresie od 80 do nawet 300 litrów paliwa. Mimo to zbiornik nie wpływa negatywnie na wydajność ani stateczność pojazdu.

Gwarancja i certyfikaty

Producent zbiorników paliwa mając na uwadze wymogi prawne obowiązujące na obszarze Zjednoczonej Europy, zadbał o stosowne gwarancje oraz wszelkie niezbędne certyfikaty potwierdzające zgodność naszych produktów z wytycznymi UE.

Powiększony zbiornik paliwa, ARHEN

Bez mała trzydziestoletnie doświadczenie w branży daje asumpt do twierdzenia, iż Firma Z.P.H.U. ARHEN Andrzej i Adam Pawelec jest gwarantem wysokiej jakości oraz trwałości produkowanych tutaj zbiorników. Świadczą o tym także opinie zadowolonych klientów.

Wyroby marki ARHEN mają 2-letnią gwarancję, a ich jakość została potwierdzona przez Państwowy Instytut Motoryzacji (PIMOT) stosownym certyfikatem jakości.

Zrozumiały podziw musi budzić rozmach, z jakim firma podejmuje się zleceń na zbiorniki. Spośród szesnastu obsługiwanych marek dość wymienić kilka światowych potęg, takich jak:

 • Man;
 • Mercedes;
 • Scania;
 • Iveco;
 • Daf.

I wiele innych.

Wypada dodać, że w ARHEN można złożyć zamówienie na nietypowy zbiornik, dostosowany do konkretnej marki samochodu ciężarowego i dostawczego.

To nie wszystko. Przedsiębiorstwo stale rozszerza zakres swoich usług, uzupełniając tym samym zapotrzebowanie na rynku automotive.

 • Tłoczenie (prasy hydrauliczne i mimośrodowe 25T, 40T, 60T, 100T);
 • Malowanie proszkowe;
 • Spawanie gazowe;
 • Spawanie migomatami w osłonie CO;
 • Toczenie;
 • Frezowanie.

Powiększony zbiornik paliwa, gdzie zamówić?

W przypadku pytań, wątpliwości czy też potrzeby konsultacji warto skorzystać z formularza kontaktowego.

Informacji na temat naszych produktów oraz proponowanych rozwiązań technicznych, udzielimy niezwłocznie, i co ważniejsze bezpłatnie. Warto już dziś pomyśleć o przyszłości firmy, zapraszamy.