Funkcjonariusze ITD opowiadają jak udzielili pomocy medycznej litewskiemu kierowcy ciężarówki

W wyniku zaistniałej sytuacji inspektorzy WITD Łódź oddział Sieradz zabezpieczyli w asyście funkcjonariuszy KPP Wieruszów pozostawione na parkingu mienie – pojazd wraz z przewożonym ładunkiem na najbliższym parkingu strzeżonym – czytając te słowa myślicie pewnie od razu o zatrzymaniu w związku ze złamaniem przepisów. Tym razem było jednak inaczej, gdyż jest to fragment opowiadający o udzieleniu kierowcy pomocy właśnie przez funkcjonariuszy ITD. Zapraszam do lektury:

witd_lodz_krokodyle_pomogli_kierowcyW dniu 1 września 2015r. podczas pełnienia obowiązków służbowych na drodze ekspresowej S8 – MOP Chojny inspektorzy z WITD Łódź oddział Sieradz dostali zgłoszenie od kierowcy, że na parkingu leży półprzytomny człowiek. Szybka reakcja i natychmiastowa interwencja inspektorów polegająca na udzieleniu opieki przedmedycznej kierowcy uskarżającego się na duszności, bóle w klatce piersiowej jak i zawroty głowy oraz niezwłoczne powiadomienie służb medycznych o zaistniałej sytuacji pozwoliła na zapewnienie szybkiej pomocy lekarskiej po przybyciu karetki pogotowia z SOR Wieruszów.

Po wykonaniu pierwszych niezbędnych badań lekarskich przybyli na miejsce ratownicy medyczni podjęli decyzję o natychmiastowym zabraniu litewskiego kierowcy do szpitala, celem wykonania kolejnych badań i obserwacji stanu zdrowia pacjenta. W wyniku zaistniałej sytuacji inspektorzy WITD Łódź oddział Sieradz zabezpieczyli w asyście funkcjonariuszy KPP Wieruszów pozostawione na parkingu mienie – pojazd wraz z przewożonym ładunkiem na najbliższym parkingu strzeżonym. Należy wspomnieć, iż w ostatnich dniach temperatury powietrza przekraczające powyżej 30 stopni Celsjusza wpływają na znaczne pogorszenie koncentracji oraz stanu zdrowia kierowców wykonujących przewozy.