Freightlinery Coronado oraz Classic XL znowu na trasie – Inter Cars startuje z kolejną serią szkoleń

inter_cars_freightliner_classic_coronado_1

Po dwumiesięcznym odpoczynku, w trasę ponownie wyruszają amerykańskie ciężarówki należące do firmy Inter Cars. Do końca roku dwa Freightlinery będą jeździły na szkolenia skierowane do osób pracujących przy zarówno ciężkiej, jak i lekkiej motoryzacji. Zimową przerwę amerykańskie ciężarówki spędziły na rekonwalescencji przeprowadzanej przez specjalistów z firmy Feber z Sieradza. Przeszły tam szczegółowy przegląd techniczny, obejmujący m.in. układ hamulcowy, wymianę filtrów i oleju oraz opon. Przegląd przeszły również naczepy szkoleniowe.

Czarny Freightliner Coronado rozpoczął tegoroczny sezon od bezpłatnych szkoleń z firmą Bosch, będąc właśnie w Białymstoku, a już wkrótce mając odwiedzić także Suwałki (24-27 luty) i Ełk (3–6 marca). Czterodniowa sesja obejmie tam tematy napraw nowoczesnych układów hamulcowych, diagnostyki samochodowej oraz czujników i elementów wykonawczych w benzynowych układach wtryskowych firmy Bosch. Srebrny Freightliner Classic XL w trasę wyruszy natomiast w połowie marca i w pierwszej kolejności odwiedzi południowe zakątki naszego kraju – Mysłowice, Jelenią Górę i Bełchatów.

inter_cars_freightliner_classic_coronado_2

Oba ciągniki to samochody wyprodukowane w 2006 roku, wyposażone w typowo amerykańskie układy napędowe. Czarny model Coronado napędzany jest przez 14-litrowy silnik Detroit Diesel o mocy 515 KM, natomiast pod kanciastą maską modelu Classic XL drzemie 15,2-litrowa jednostka marki Caterpillar o mocy 450 KM. Poza tym oba auta mają ręczne przekładnie, naturalnie niezsynchronizowane. Co ciekawe, w ramach szkoleń ciężarówki poruszają się na bazie specjalnych zezwoleń, licząc wraz z naczepami około 19 metrów długości.

Więcej informacji na temat tras przejazdu ciężarówek, a także organizowanych przez Inter Cars szkoleń można znaleźć TUTAJ. Można tam też dokonać zapisów.