OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 6 Luty, 2017

Francuzi zaskoczyli zakazem ruchu na A43 za Lyonem – oddaj dokumenty, płać 90 euro i stój w tłumie

Kiedy trafiamy na jakąś nietypową sytuację, którą trudno logicznie wytłumaczyć, wiele osób zwykło mówić “ale Meksyk!”. Biorąc jednak pod uwagę wydarzenia z branży transportowej, powinniśmy mówić raczej “ale Francja!”. Poniżej możecie zobaczyć kolejny na to dowód, w postaci zdjęć od Czytelnika Sylwka:

zakaz_a43_francja_ferie_3 zakaz_a43_francja_ferie_4 zakaz_a43_francja_ferie_5 zakaz_a43_francja_ferie_6 zakaz_a43_francja_ferie_7 zakaz_a43_francja_ferie_8 zakaz_a43_francja_ferie_9 zakaz_a43_francja_ferie_10 zakaz_a43_francja_ferie_11 zakaz_a43_francja_ferie_12 zakaz_a43_francja_ferie_13 zakaz_a43_francja_ferie_14 zakaz_a43_francja_ferie_15

Przyznacie, że widoczny na fotografiach sposób parkowania jest delikatnie mówiąc nietypowy. Przecież gdyby któryś z kierowców nagle potrzebował pomocy lub też gdyby doszło do pożaru, następstwa mogłyby być naprawdę tragiczne. Dlaczego więc kierowcy ciężarówek zaparkowali w tak irracjonalny sposób? Jak wielu z Was już się zapewne domyśla, zmusiła ich do tego francuska policja.

Wszystko odnosi się od zakazu ruchu dla samochodów ciężarowych, który od minionej soboty wprowadzono na francuskiej trasie A43. W soboty, między godziną 7.00 a 18.00, pojazdy o DMC powyżej 7,5 tony nie mogą wjeżdżać do Tunnel du Fréjus, łączącego Francją z Włochami, a tym samym też na prowadzący w tym kierunku odcinek A43. Zakazano tego z uwagi na okres zimowych wypoczynków i tym samym wzmożony ruch turystyczny. Zakaz utrzyma aż do 4 marca włącznie, a kto nie będzie zdawał sobie z niego sprawy, powinien przygotować się na wydatek w wysokości około 400 złotych. Jednocześnie Sylwek zaznacza, że naprawdę łatwo złapać się w te sidła, jako że informacje o zakazie wyświetlane są przed Lyonem jedynie w nieprzystępnej formie tekstowej, zamiast zwykłego, czytelnego znaku z zakazem tonażowym.

Wracając natomiast do samego parkingu. Jeśli za Lyonem zaczniesz jechać A43 w kierunku tunelu, na autostradowych bramkach zostaniesz zatrzymany przez policję. Jej funkcjonariusze odbiorą Ci prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny, a jednocześnie otrzymasz numer, z którym trzeba stawić się na stacji Esso “Le Lombard”, widocznej właśnie na powyższych zdjęciach. Tam przyjdzie Ci zapłacić 90 euro za złamanie zakazu, oczywiście w gotówce. Jednocześnie zobaczysz też informacje na ten temat we wszystkich możliwych językach, a także duży, angielskojęzyczny napis “Nie będziemy rozmawiać z twoim szefem”. A po zapłaceniu odzyskasz dokumenty i przyjdzie Ci czekać na koniec zakazu, na parkingu tak zapchanym, że już chyba bardziej się nie da. Jednocześnie, kiedy w końcu wybije godzina 18.00, policja nakaże natychmiastowe opuszczenie parkingu wszystkim kierowcom, którzy blokują przejazd, oczywiście bez brania uwagę problemów z czasem pracy. I co ważne, nie pomoże w tym wszystkim dokument CMR, który wskaże rozładunek w okolicy. W momencie zatrzymania Sylwek dojeżdżał bowiem właśnie do miejsca docelowego, a i tak uznano, że musi stać, tak samo, jak ciężarówki jadące tranzytem do Włoch.

Podsumowując: 4, 11, 18, 25 lutego oraz 4 marca 2017, między 7:00 a 18:00, pojazdem o DMC powyżej 7,5 tony, nie wyjeżdżaj na odcinek A43, który prowadzi od Lyonu w kierunku Tunnel du Fréjus. Poniżej dołączam jeszcze francuskie tablice informacyjne.

Aktualizacja: zakaz dotyczy następujących dróg z regionu Rhone-Alpes

Bourg-en-Bresse / Chamonix. ­

Lyon / Chambéry / Tarentaise / Maurienne. ­

Lyon / Grenoble / Briançon. ­

Bellegarde and Saint-Julien-en-Genevois / Annecy / Albertville. ­

Annemasse / Sallanches / Albertville. ­

Chambéry / Annecy / Scientrier. ­

Grenoble / Chambéry

zakaz_a43_francja_ferie_2 zakaz_a43_francja_ferie_1

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 12 komentarzy

 1. Mateusz napisał(a):

  Francja staje sie krajem trzeciego świata bardzo dobrze niedlugo beda zalowac ze sie tam urodzili.Na ulicach brud,pelno ciapatych pogarszaja swoja sytuacje z dnia na dzień.

 2. Damian_NO napisał(a):

  Zaskoczyli? Pamietam ze w lutym 2010r ok 14 stanałem na Totalu w stronę Lyonu na tej autostradzie i było to samo. W sobotę przyszli koledzy i chwalili się, że są lżejsi o ileś tam euro. Zakaz był wtedy w piątek od 18.

 3. Tom napisał(a):

  zakaz w soboty podczas ferii zimowych w rejonie Rhone-Alpes jest mi znany od 3 lat (3 lata pracuje w obecnej firmie). Firma, każdego roku przesyła kierowcą informację o tym zakazie. W tym roku było tak samo. To, że kierowcy nie wiedzieli i dostali mandaty to mogą podziękować szefostwu. Jeśli dobrze pamiętam, również podobne zakazy w tym rejonie są w wakacje.

 4. Użytkownik* napisał(a):

  Chory kraj już dawno powinni im wytoczyć proces i odgrodzić drutem kolczastym

 5. Marcin napisał(a):

  Trzeba będzie odjechać to podłoży rzepa i się przestawi hahha i tacho będzie cacy 😀

 6. kierowca napisał(a):

  I to jest sprawa dla naszej i nie tylko naszej ambasady. Cala sprawa smierdzi wyłudzeniem pieniędzy spowodowanym niewlasciwym oznakowaniem.
  Konwencja wiedenska naklada na państwa OBOWIAZEK stosowania oznakowania zgodnego z konwencja, wiec jeżeli francuzi zrobili sobie zakaz to MUSI on być oznaczony znakiem zakazu ruchu pojazdow ciezarowych z biala tabliczka pod spodem wyznaczajaca godziny. Informacja po francusku na telebimie NIE JEST ZAKAZEM w SWIETLE międzynarodowego prawa drogowego, toteż mandat 90EUR jest wystawiony nielegalnie.
  Oczywiście sami kierowcy nic nie poradzą, tutaj potrzeba ambasady albo raczej ambasad…

  • Damian_NO napisał(a):

   Zaraz mi się dostanie za to, że bronię Francuzów, ale trudno. Jak są zakazy letnie w soboty to zawsze na tablicach jest napisane, co, kiedy i komu nie wolno jeździć. Śmiem twierdzić, że przed wjazdem na A A43 i na samej A43 też są takie informacje. Na zdjęciach nie widać aut na francuskich rejestracjach. Przypadek?

  • Radek napisał(a):

   tak jak kolega pisał wcześniej, ten zakaz jest odkąd pamiętam. A to, że nie ma znaków, nie oznacza, że nie istnieje. Przykładem są zakazy weekendowe, letnie. Nie ma na to znaków drogowych a istnieją. Regulują to odpowiednie ustawy. Tak samo jest w tym rejonie Francji. Również jak dobrze pamiętam, podobne “dziwne” zasady są na ringach Paryża (chyba chodzi o piątki i soboty i święta). Nie chce mi się szukać dokładnie o zakazach i kiedy obowiązują w okolicach Paryża, ale też nie ma informacji w postaci znaków tylko trzeba to wiedzieć i już.

 7. Pawel napisał(a):

  Ja mam pytanie kto te dowody rejestracyjne i prawo jazdy oddawal kierowca, policja czy pracownicy stacji benzynowej. Pytam bo nie wywnioskowalem tego z powyzszego tekstu ?

 8. Pawel napisał(a):

  Nie bylo pytania, teraz widze ze ta tablica z instrukcjami jest na samochodzie policji

 9. Adi napisał(a):

  Jprdl ale mexyk 😀

 10. wareczka napisał(a):

  nie wiedziałam ze 4.02 i pozostale daty wymienione to soboty … bo w moim kalendarzu to sa niedziele… ALe cóz niedosc ze idoityczny zakaz to jeszcze debile z francji nie umieja odroznic soboty od niedzieli…

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.