OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 26 Sierpień, 2015

Francuski pilot gabarytów zaatakował Polaka nożem – polski kierowca wszystko nagrał i opublikował

Francja, Francja, Francja – powoli na transportowe informacje z tego kraju zaczyna brakować słów. Do imigrantów z Calais, malowania polskich ciężarówek i busów farbą, niszczenia ładunków mięsa, wylewania mleka z cystern i mandatów wypisywanych na zasadzie “bo tak nam się podoba”, dołącza rzucanie się na kierowców z nożem do kartonów. Takiego niechlubnego czynu podjął się ostatnio pilot “gabarytów”, który został przez polskiego kierowcę busa nagrany na filmie. A o to i sam opis z YouTube:

Spokojnie wyprzedzając “konwój gabarytu” jeden z pilotów zaczął mnie spychać i blokować. Na wysokości parkingu gdzie robili tzw. ‘pauzę” dwaj motocykliści “piloci’ zajechali mi drogę gdzie doszło do zaatakowania przez pilota “pikapa”. Kierowca stojącego tam TIR-a wraz z jego Żoną udzielili mi pomocy medycznej a następnie wezwali Pogotowie oraz Żandarmerię która jak do dziś , na miejscu nie zatrzymała sprawcy – dlaczego? Ja z raną ciętą do kości zostałem odwieziony do Szpitala gdzie założono mi 9-szwów. Do dziś nikt nawet nie powiedział “przepraszam” a nasi prawnicy w Polsce obmywają ręce pomimo wielu dowodów.

Dla przypomnienia, polski ciągnik pomalowany kilka miesięcy temu:

francja_ciezarowki_pomalowane_czarna_farba_2Dzięki Igor!

Ten wpis ma 10 komentarzy

 1. kojot napisał(a):

  Kilka lat temu słyszałem, ze francja w 2017 roku ma być już krajem muzłumańskim. Ze 2-3 lata temu jakoś nie chciało mi się w to wierzyć… Niestety, chyba te prognozy sie potwierdzą. Szkoda chłopaka.

 2. ted napisał(a):

  Ale , żeby tapeciakiem ?

 3. Ireneusz napisał(a):

  Chwila, chwila! Kierowca busa swoim zachowaniem sprowokował całe zajście. Transport ponad normatywny pilotowany był prawidłowo. To nasz “mistrz kierownicy” nie zachował prawidłowego odstępu od oznakowanego poprzedzającego go pojazdu (samochodu pilotującego). Następnie stworzył niebezpieczną sytuację podjeżdżając bardzo blisko do motocykla (co mogło się stać gdyby motocyklista się wywrócił?). Nie mógł wytrzymać 20 sekund? “Gabaryty” zjechały na parking i mogłby swobodnie kontynuować jazdę. Osobnym tematem do dyskusji jest zachowanie pilota. Ale pamietać należy, że to akcja powoduje reakcję.

 4. Stasz napisał(a):

  Francja juz w 2016 będzie krajem muzłumańskim, bez Świąt Bożonarodzeniowych i Wielkanocnych, bez choinki i zajączka bo przecież “ciapaki” na to nie pozwolą…
  Ludzie, sprzeciwiajmy się islamizacji polski, bo my kierowcy na pauzach bedziemy wyjmować dywaniki z auta i bić pokłony do allaha..

 5. Paweł napisał(a):

  Wystarczył by na ciapate gaz pieprzowy który kosztuje 25 zł i by się go załatwiło. . .Dzicz to dzicz jak oni to i my !!!

 6. L.K napisał(a):

  – róbmy francuzom w Polsce to samo ,co oni nam .Mało tu ich firm ,aut i sklepów . Kto się czuje “dotknięty ” niech odda to samo .Oko,za oko.

 7. gooddriver napisał(a):

  Kierowca zestawu złożonego z naczepy wraz ładunkiem wystającym na boki (ponadnormatywnym)ma ograniczone pole widzenia. Czasem jedzie wręcz na ślepo. To piloci są jego oczami i kierują jego ruchami. Mają również prawo zatrzymać ruch jeśli sytuacja tego wymaga, stają się wówczas “policjantami drogi”. Niejednokrotnie pilot zajechał mi drogę gdy chciałem wyprzedzić. Wiedział że mój manewr może stworzyć niebezpieczeństwo. Trzeba się wówczas grzecznie ustawić, w odpowiednim dystansie i jechać za nim dotąd dopóki nie pozwoli wyprzedzić. Jeśli chodzi o wyprzedzanie gabarytów jest to manewr który wymaga szczególnej uwagi i zachowania dystansu do sytuacji. Na pewno nie może odbywać się z telefonem w ręku z zamiarem wrzucenia sobie na fejsa filmu z fajną ciężarówką z łódką na pace. Kwestia zachowania kierowcy pilota jest bezsporna i podbiega pod prymitywizm. Zawodowy kierowca powinien mieć nerwy ze stali i nigdy nie może dać się ponieść emocjom zwłaszcza w takich sytuacjach. Myślę że gdyby zamiast w telefonu w ręku tego chłopka, gościu zobaczył podniesiony kciuk w górę, nigdy by do czegoś takiego nie doszło.

 8. anka_210 napisał(a):

  Pilot pojazdów nienormatywnych ma prawo do kierowania ruchem drogowym, a niezastosowanie się do poleceń osoby mającej takie uprawnienia może skutkować nawet utratą uprawnień do kierowania…O nożu i rękoczynach nic kodeks drogowy nie mówi 😉

 9. 13*60 napisał(a):

  Niestety filmu już nie ma więc nie mogę się odnieść rzetelnie do opisanej sytuacji.
  Jedno jednak nie ulega dyskusji.
  Kilka zapewne centymetrów obok i zostaje rozcięta tętnica.
  W pewnych okolicznościach nie do zatamowania.
  Efektem mogła być śmierć człowieka.
  Czy głupiego prowokatora czy też rzeczywiście przypadkowej ofiary cudzej agresji – nie mnie oceniać.

 10. Kierowca napisał(a):

  To po co robia kabotarze po. Francji to nie beda oblewac i niszczyc aut 15 lat jezdze przez. Francje w tranzycie do. Hiszpani i. Portugalii i jakos nie ma. Problemow

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.