Francuski konkurs dla kucharzy z Renault Master za nagrodę – a może by tak spróbować też i u nas?

renault_master_program_tv_francja_1

Moda na food trucki, czyli samochody dostawcze, w których przygotowywane jest jedzenie, tak bardzo opanowała Europę, że Francuzi zrobili nawet na ten temat specjalny program telewizyjny. Nazwano go Mon Food Truck à la clé, co po francusku znaczy… no zapewne coś tam znaczy, natomiast podstawą całego programu były zmagania par kucharzy walczących o nagrodę główna – nowiutkie Renault Master właśnie z kuchenną zabudową.

Uczestnicy rywalizowali parami, w każdym odcinku mając 150 euro na przygotowanie jedzenia dla aż pięćdziesięciu osób, co miało oczywiście przyzwyczaić ich do realiów sprzedawania jedzenia z zabudowy dostawczaka. Ostatecznie najlepsi okazali się w tym Victor oraz Mathieu, którzy razem wybrali się do fabryki modelu Master, aby odebrać tam warty 100 tys. euro, kompletnie wyposażony samochód.

I tak sobie teraz pomyślałem, że w Polsce też powinien zostać urządzony taki konkurs z Renault Master jako nagrodą główną. Mam jednak kilka propozycji zmian w formule – na zwycięzcę powinien czekać Master z kabiną sypialną i zabudową na osiem europalet, natomiast podstawą zmagań powinno być przygotowywanie posiłków przy pomocy jednego garnka i jednej patelni, z budżetem 10 euro na dwa dni. Byłoby jeszcze ciekawiej!

renault_master_program_tv_francja_2