OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 21 Listopad, 2017

Francuska Scania nowej generacji z silnikiem przed kabiną – wykorzystano przód starszego modelu

Aktualizacja 2: Czytelnik Bartosz przesłał mi namiar na kolejne fotografie tego samego pojazdu. Tym razem są to zdjęcia znacznie lepsze jakościowo, prezentujący nową “Torpedę” w pełnej okazałości. Przy okazji rozwiane zostały wszystkie wątpliwości – to nie jest fotomontaż, a faktycznie zbudowany pojazd.

Zauważalne jest też logo francuskiej firmy “Transports Ravasso”, które bardzo wiele tłumaczy. Przedsiębiorstwo to eksploatuje wiele zmodyfikowanych pojazdów i kilka lat temu przerobiło swoją Scanię R580 Topline, właśnie na ciągnik z silnikiem przed kabiną. Jak więc widać, teraz Francuzi postanowili powtórzyć tę operację, jako bazę wykorzystując nowy model S580 Highline.

Nowa S580 Highline po przeróbkach:

Aktualizacja 1: Czytelnik Mateusz słusznie zauważył, że widać tutaj lusterko umieszczone nad przednią szybą. Coś takiego wskazywałoby niestety na fotomontaż.


Jak widać powyżej, od kilku godzin na Facebooku krąży informacja, że we Francji zbudowano Scanię nowej generacji z silnikiem przed kabiną.

Niestety nie udało mi się jeszcze ustalić jaka firma zbudowała ten pojazd. Nieznane pozostają jakiekolwiek szczegóły konstrukcyjne, a i nie wiadomo, czy nie jest to jakiś wyjątkowo udany fotomontaż. Jedno jest jednak pewne – widoczny na zdjęciu pojazd wyraźnie różni od tego znanego z Holandii, czyli Scanii S730T z warsztatu Vlastuin. Holendrzy postawili bowiem na kanciasty przód własnego projektu, podczas gdy Francuzi wykorzystali osłonę silnika z “Torpedy” poprzedniej generacji. Jest ona bardziej pochylona i ma zaokrąglony kształt.

Kiedy tylko znane będą jakiekolwiek szczegóły, postaram się wrócić do tego tematu. O wspomnianym S730T przeczytacie zaś poniżej:

Scania S730T znalazła właściciela i ruszy do pracy – ciągnik będzie jeździł po Göteborgu

 scania_s730t_vlastuin_2017_1

Ten wpis ma 12 komentarzy

 1. Stefan napisał(a):

  Tylko jedno słowo nasuwa się na usta !!!! Dzieło sztuki !!

 2. Ucando napisał(a):

  Osobiście mi się bardzo podoba ta wersja z bardziej kanciastym przodem. Wygląda zupełnie inaczej niż te wszystkie inne trucki z Polski i Stanów Zjednoczonych. Ciekaw jestem czy to faktycznie fotomontaż, czy prawdziwy prototyp.

 3. Ricardo Fanchini napisał(a):

  Ta francuska wygląda o niebo lepiej, brawo! I po co było kombinować?

 4. bartek napisał(a):

  Czesc.na rejsie podeslalem ci link do strony gdzie jest jeszcze jedno zdjęcie scani t z Francji.pozd

 5. dfgd napisał(a):

  2017 rok, a zdjęcie to chyba z 15-letniej Nokii.

 6. scaniafan napisał(a):

  Jeśli chodzi o aktualizacje to faktycznie może być bardzo dobry fotomontaż lub lusterko (które mogło być fabryczne) mogło być po prostu jeszcze nie zdemontowane

 7. Torpedo Fun napisał(a):

  Jestem w niej zakochany <3

 8. Kamil napisał(a):

  Lusterko pewnie zostało bo wedle przepisów musi być i już 😉 a że to bez sensu to już nie ważne, z przepisem się nie dyskutuje. A scania bardzo ładna

 9. Szymański napisał(a):

  O wiele ładniej wygląda od wersji holenderskiej, ale i tak powtórzyli błąd wybierając wysoko umieszczoną kabinę, przez co pojazd wygląda głupio, podobnie jak te dwa idiotyczne Dafy z Holandii. Ciężarówka CBE ma sens i wygląd, gdy kabina jest nisko osadzona, przecież nie ma pod nią silnika. Ostatnia udana była Scania 3, a obecnie Iveco, zwłaszcza z wąską kabiną.

  • Tomek napisał(a):

   Scania serii 3 była oryginalną konstrukcją Scanii, a przeróbka iveco ma tunel silnika, przynajmniej takie widziałem fotki w necie. Ale masz rację, R-ka bez tunelu byłaby idealna.

 10. Brygadzista napisał(a):

  Niewiem czy to akurat te maszynę miałem dziś w Geteborg ale leciała bez naczepy

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.