Francuska Scania nowej generacji z silnikiem przed kabiną – wykorzystano przód starszego modelu

Aktualizacja 2: Czytelnik Bartosz przesłał mi namiar na kolejne fotografie tego samego pojazdu. Tym razem są to zdjęcia znacznie lepsze jakościowo, prezentujący nową „Torpedę” w pełnej okazałości. Przy okazji rozwiane zostały wszystkie wątpliwości – to nie jest fotomontaż, a faktycznie zbudowany pojazd.

Zauważalne jest też logo francuskiej firmy „Transports Ravasso”, które bardzo wiele tłumaczy. Przedsiębiorstwo to eksploatuje wiele zmodyfikowanych pojazdów i kilka lat temu przerobiło swoją Scanię R580 Topline, właśnie na ciągnik z silnikiem przed kabiną. Jak więc widać, teraz Francuzi postanowili powtórzyć tę operację, jako bazę wykorzystując nowy model S580 Highline.

Nowa S580 Highline po przeróbkach:

Aktualizacja 1: Czytelnik Mateusz słusznie zauważył, że widać tutaj lusterko umieszczone nad przednią szybą. Coś takiego wskazywałoby niestety na fotomontaż.


Jak widać powyżej, od kilku godzin na Facebooku krąży informacja, że we Francji zbudowano Scanię nowej generacji z silnikiem przed kabiną.

Niestety nie udało mi się jeszcze ustalić jaka firma zbudowała ten pojazd. Nieznane pozostają jakiekolwiek szczegóły konstrukcyjne, a i nie wiadomo, czy nie jest to jakiś wyjątkowo udany fotomontaż. Jedno jest jednak pewne – widoczny na zdjęciu pojazd wyraźnie różni od tego znanego z Holandii, czyli Scanii S730T z warsztatu Vlastuin. Holendrzy postawili bowiem na kanciasty przód własnego projektu, podczas gdy Francuzi wykorzystali osłonę silnika z „Torpedy” poprzedniej generacji. Jest ona bardziej pochylona i ma zaokrąglony kształt.

Kiedy tylko znane będą jakiekolwiek szczegóły, postaram się wrócić do tego tematu. O wspomnianym S730T przeczytacie zaś poniżej:

Scania S730T znalazła właściciela i ruszy do pracy – ciągnik będzie jeździł po Göteborgu

 scania_s730t_vlastuin_2017_1