OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 25 Styczeń, 2018

Francuscy rybacy zablokowali port w Calais – promy nie wychodzą w morze, kierowcy tkwią w kolejkach

calais_zablokowane_dfds

Protest francuskich rybaków sparaliżował ruch promowy w porcie w Calais. Tym samym już kolejna grupa zawodowa zdołała zablokować transport między Francją a Wielką Brytanią.

Oto wiadomość, którą już rano przesłał do mnie Czytelnik Jacek:

Dziś rano, o 5:00 czasu lokalnego (GMT), wjechałem do portu w Dover i napotkałem na spore utrudnienia. Bardzo duża ilość samochodów ciężarowych stała w kolejce po bilety w strefie buforowej.

Po dojeździe do kas, obsługa sieci DFDS poinformowała mnie, abym wybrał przeprawę do Dunkierki w związku ze strajkami francuskich rybaków przy porcie w Calais, którzy mają dziś blokować dostęp do portu.

Wybrałem więc przeprawę do Dunkierki. ale za to czas oczekiwania to 7 godzin, o ile nie będzie opóźnień związanych z warunkami atmosferycznymi. Do tego, z trzech jednostek, które pływają z Dunkierki do Dover, w chwili obecnej pracują tylko dwie. Trzecia przechodzi przeglądy serwisowe.

W załączniku przesyłam zdjęcie informacji, która wisi na oknie przy odbiorze biletów DFDS’a, w trzech językach: francuski, polski i rumuński.

Doniesienia te potwierdzają także operatorzy. Według danych publikowanych na Twitterze, zarówno DFDS, jak i P&O mają problem z promami zablokowanymi we francuskim porcie. Jak natomiast poinformował mnie Czytelnik Daniel, promy są załadowane i teoretycznie mogłyby wyjść w morze. Uniemożliwiają to jednak kutry protestujących Francuzów.

Między godziną 10 a 13 rybacy mieli zezwalać na wypływanie jednego promu na godzinę. Częściowo rozładowało to zatory, choć opóźnienia nadal nie zniknęły. Następnie zaś ruch promowy ponownie został całkowicie zablokowany. A do kiedy sytuacja ta się utrzyma? Tego niestety nie wiadomo.

Wiadomo natomiast przeciwko czemu Francuzi protestują. Chcą oni zakazania połowów elektrycznych, bardzo szkodliwych dla ekosystemu. Jak twierdzą protestujący, Holendrzy masowo stosują tę technikę, odpowiadając za zdziesiątkowanie populacji ryb.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 8 komentarzy

 1. Fulgrim napisał(a):

  To jest mocno chore. To czemu nie zablokują czegoś związanego bezpośrednio ze swoją branżą, tylko port promowy. Co to ma do rzeczy? Promy ryby łowią?

  No ale okej, odpowiedni rozgłos przy okazji takiej blokady zagwarantowany.
  Tylko my jako transport znów dostaniemy po tyłku, plus gwarantowane atrakcje że strony imigrantów.

 2. Dawid napisał(a):

  To niech blokują holenderskie porty.

 3. Bartek napisał(a):

  W porcie jest bałagan na chwilę obecną prom do Dunkierki można dostać na godzinę 2 w nocy

 4. Wojtek napisał(a):

  Witam koledzy mam pytanko , jak sytuacja na pociag ?

 5. Tttt napisał(a):

  Na radiu mowili ok 5 km ale pewnie wiecej

 6. Ksmil napisał(a):

  To beżowi mają używanie

 7. MW napisał(a):

  Od A26 zatrzymano zaraz za ostatnim punktem poboru opłat na lewym pasie nie pozwalają jechać mamy ok30 km do calais

 8. Ziom napisał(a):

  To jest właśnie francuska solidarność , blokują port i ich nie interesują jakieś gorzkie żale innych, zresztą francuska branża transportowa robi tak samo tam wszyscy jadą i blokują a w cebulandii 2 strajkuje a 10 robi krecią robotę

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.