OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 9 Luty, 2018

Francja: kolejne śniegowe zakazy ruchu dla ciężarówek oraz protest rolników na autostradzie A61

francja_snieg_zakazy_ruchu_1

W nawiązaniu do tekstów:

Tysiące ciężarówek utknęło we Francji przez opady śniegu

Ciężarówki nadal stoją – śniegu nie ma, ale zakazów nie zniesiono

Ruch ciężarówek we Francji pozostaje sparaliżowany przez zimowe zakazy. Według informacji z dzisiejszego poranka, na autostradach A1, A2, A4, A13, A16 oraz A26 obowiązują miejscowe zakazy ruchu dla samochodów ciężarowych o DMC powyżej 7,5 tony.

Belgijski związek Febatra mówi też o odgórnym zakazie ruchu samochodów ciężarowych na wszystkich drogach regionu Île-de-France, a więc całej aglomeracji Paryża. Tym samym nie da się tam ani wjechać, ani wyjechać. Ten konkretny zakaz ma utrzymać się co najmniej do jutrzejszego południa, a dla ułatwienia zamieszczam mapę Île-de-France:

Podobnie jak w minionych dniach, policja zbiera pojazdy na zamkniętych pasach ruchu. Kierowcy muszą tam czekać na poprawę pogody bez dostępu do jakichkolwiek sanitariatów. Wszystko dlatego, że ruch ciężarówek przy opadach śniegu mógłby – oczywiście zdaniem Francuzów – sprowadzać niebezpieczeństwo na innych użytkowników dróg.

Sytuacja wielu kierowców jest przy tym bardzo trudna. Chodzi tutaj już nie tylko o dostęp do sanitariatów, ale także o kończącą się żywność i konieczność funkcjonowania w zimowych warunkach. Dlatego też sprawą zainteresował się już Czerwony Krzyż. Rozdaje on zablokowany kierowcom posiłki oraz ciepłe napoje.

Jakby tego było mało, na autostradzie A61 pod Castelnaudary protestują francuscy rolnicy. Blokują oni jezdnię, palą opony i powodują wielokilometrowe korki. Niestety trzeba przy tym korzystać z bardzo długich objazdów, przy użyciu drogi A66.

Nagranie z dzisiejszego protestu:

Ten wpis ma 15 komentarzy

 1. DAREK napisał(a):

  To jest dziki kraj. Tyle w temaci

 2. MAJKEL napisał(a):

  Filip te autostrady o których piszesz są zamknięte we wszystkich kierunkach czy tylko w stronę Paryża?

  • Filip (autor 40ton.net) napisał(a):

   Niestety nie mam tutaj w pełni potwierdzonych informacji na temat konkretnych kierunków na konkretnych drogach, a nie wprowadzić Cię w błąd. Na pewno zakaz obejmuje całą sieć dróg w aglomeracji paryskiej (Île-de-France), niezależnie od kierunków, co najmniej do jutra godziny 12:00.

 3. byhh napisał(a):

  Właśnie miałem jechać a1 na paripari. Polece dołem zatem

 4. Tomaszek02 napisał(a):

  Od wczoraj wyświetlali komunikaty,że w okolicach Paryża dziś będzie zakaz jazdy dla ciężarówek.Jechałem od Marsylii, widziałem.Teraz jestem na A28 niedaleko Abbeville,koło Amiens popadało trochę śniegu, ciężarówki białe, tylko patrzeć, jak tu też zamkną autostradę.
  Żeby było weselej, od jutra wchodzą zimowe zakazy w Alpach od 7 do 18,i tak przez najbliższych 5 sobót. To nie jest normalny kraj ta cała Francja.

 5. Marcin napisał(a):

  Okolice Rouen rano była snieżyca i warunki kiepskie ale w tym momencie po śniegu ani śladu

 6. Prawda o głupocie napisał(a):

  Głupota to potęga ! I nie wymaga pielęgnacji ! Sama rośnie i kwitnie !

 7. michał napisał(a):

  Obecnie stoję na parkingu na A5 pod Paryżem , mały śnieg pada , drogi czarne.

 8. zbyszek2004 napisał(a):

  Czyli co, można mieć auto przygotowane np. na skandynawię a i tak trzeba stać?
  Brak słów …

 9. andrzej napisał(a):

  Można by śmiało rzec, “Francja to nie kraj, to stan umysłu”.

 10. Ptaku napisał(a):

  A gdzie sarkozy jest przeciesz dzieja sie dziwne zeczy w jego kraju tylko umi w innych krajach mieszac i sie wpiepszac tam gdzie nie
  potrzeba

 11. Andrzej napisał(a):

  Kalifat francuski.

 12. Grzesiek napisał(a):

  Będę leciał od Mont Blanc do Calais, za tunelem jakieś zakazy zimowe dzisiaj?

 13. Zdurnowaciały napisał(a):

  “Wszystko dlatego, że ruch ciężarówek przy opadach śniegu mógłby – oczywiście zdaniem Francuzów – sprowadzać niebezpieczeństwo na innych użytkowników dróg”

  Boże, no co za głupi Francuzi, że dbają o bezpieczeństwo innych ludzi! Ciekawe, co by powiedział autor, gdyby taki 24 tonowy potwór rozgniótł na miazgę jego żonę z dzieckiem? I wszystko dlatego, że przy śliskiej nawierzchni czas hamowania wyniósł 5 sekund dłużej, niż zazwyczaj.

  Co za tłumoki z tych Francuzów…

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.