Fotorelacja z DKP Truck Meet 2024 – lokalny zlot na bazie słowackiego przewoźnika

Pomysł na niewielki, lokalny zlot ciężarówek, organizowany bezpośrednio na bazie firmy transportowej, doskonale się na Słowacji przyjął. Dlatego impreza o nazwie DKP Truck Meet nabrała już dorocznego charakteru, a poniżej będziecie mogli zobaczyć najnowszą edycję, zorganizowaną 19 maja.

Twórcą tej imprezy jest słowacka firma transportowa DKP Slovakia, ulokowana w miejscowości Nováky na zachodzie kraju. Jest to przedsiębiorstwo wyróżniające się bardzo ciekawą flotą, posiadające własny warsztat, a przy tym zajmujące się renowacją klasyków i prowadzące własne muzeum. By więc dzielić tę pasję z innymi miłośnikami, a jednocześnie ściągnąć na bazę nieco więcej gości, firma postanowiła organizować tuningowy  zlot. Zaprasza się tam zaprzyjaźnionych kierowców i przewoźników, pochodzących ze Słowacji oraz z pobliskich Czech.

Co wyraźnie widać na zdjęciach, najnowsza edycja zlotu utrzymała kameralny charakter, korzystnie wpływający na klimat imprezy. Za to pod względem sprzętowym naprawdę było czym się tutaj pochwalić. Niemal każdy pojazd był poddany ciekawemu tuningowi, a przy tym dało się też zauważyć sporą różnorodność. Sam za siebie mówi fakt, że na przestrzeni kilkudziesięciu metrów zaparkował świeżo zmodyfikowany DAF XF105, nieco upiększone Renault Gamy T Evolution z zestawu przestrzennego, oryginalna Scania 124 Torpedo, a także idealnie odrestaurowana, klasyczna Scania 142H. Poza tym na imprezie pojawiły się dwa zaawansowane, premierowe projekty, w postaci błękitno-granatowej Scanii 530S z firmy Martina Pakosa, a także czarno-fioletowej Scanii R660 z samej firmy DKP Slovakia.

Jeśli chcielibyście zobaczyć zdjęcia z poprzedniej edycji, to znajdziecie je pod następującym linkiem: Fotorelacja z DKP Truck Meet: Skoda Xena, Stralis Cube, 800-konna „czwórka” i inne. Za to prezentacja wspomnianej Scanii 142H dostępna jest tutaj: Scania 142H, wyrwana ze słowackiego lasu i odnawiana pięć lat – Sesja Miesiąca 05/23