OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 28 Maj, 2015

Fotoradar zrobił zdjęcie jazdy o 50 km/h za szybko w zabudowanym? Nie musisz się martwić…

zdjecie_z_radaru

Ta informacja ucieszy zapewne wiele osób – jak podaje “Dziennik Gazeta Prawna”, w przypadku zdjęć z fotoradarów działanie przepisów z 18 maja jest bardzo utrudnione, a wręcz niemożliwe. Chodzi tutaj oczywiście o przypisy dotyczące trzymiesięcznego zatrzymywania prawa jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w terenie zabudowanym.

Kiedy żółty fotoradar zrobi nam zdjęcie, otrzymamy je naturalnie pocztą z prośbą o wskazanie kierującego, który następnie zostanie ukarany. Problem jednak w tym, że mało kto wskaże kogokolwiek, widząc na zdjęciu samochód pędzący 101 km/h przez miasto i zdając sobie sprawę, że grozi za to trzymiesięczne zatrzymanie uprawnień. Tymczasem twórcy nowych przepisów nie zabezpieczyli się w żaden sposób przed takim niewskazaniem kierującego, co w praktyce oznacza, że w przypadku zdjęć z fotoradarów po prostu nie ma możliwości skutecznego odbierania uprawnień.

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować:

Ten wpis ma 5 komentarzy

 1. tatar napisał(a):

  Sprawa wygląda następująco. Odmawiamy przyjęcia mandatu i nie wskazujemy sprawcy. To organ ma udowodnić i wskazać kto w danym czasie kierował pojazdem, a tego nie jest w stanie zrobić. Sprawa trafia do sądu i zostaje umorzona. Po wiecej informacji zapraszam na http://www.anuluj-mandat.pl

 2. lkw napisał(a):

  No nie do końca bo tacho powie kto jechał 🙁

  • Filip (autor 40ton.net) napisał(a):

   Jak masz samochód z tacho to w większości przypadków i tak nie przekroczysz prędkości w zabudowanym o 50 km/h 😉

 3. Minior napisał(a):

  Witam, a jeśli przekroczę prędkość gdzie zrobił fotoradar zdjęcie było okolice Młocin w Strone Gdańska przed Łomiankami i przeczytałem że do 60km/h można 😀 jak jechałem koło 120 to raczej nie było miasto zabudowane bo park i dwupasmówka i fotoradar zrobił zdjęcie to co mogę zrobić aby nie stracić prawka ?

 4. Tom napisał(a):

  Mam podobna sytuacje jak kolega wyzej i co mozna w tym przypadku zrobic oprucz porad i pomocy z http://www.anuluj-mandat

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.