OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 17 Sierpień, 2017

Foton Auman EST zadebiutuje na rosyjskim rynku – chińska ciężarówka to część ekspansji Daimlera

targi_hanower_egzotyczne_ciezarowki_03

Na targach IAA 2016 w Hanowerze chińska firma Foton, częściowo kontrolowana przez Mercedesa, zaprezentowała nowy model Auman EST. Ciężarówka ta łączyła w sobie sporo niemieckiej techniki, z silnikiem oraz skrzynią na biegów na czele, a także typowo chińskie wykonanie, już na pierwszy rzut oka odstraszające jakością. Co natomiast było najciekawsze, to zapowiedź Chinki, która udzielała informacji na temat tego pojazdu – powiedziała mi ona, że już w 2018 Foton Auman EST ma trafić do sprzedaży w Europie.

No to teraz pojawia się pytanie jak traktować rynek rosyjski. Z naszego punktu widzenia bardzo daleko do mu “Europy”, co zresztą świetnie pokazały ostatnie statystyki sprzedaży (zapraszam tutaj). Z drugiej zaś strony, geograficznie Rosja leży tak samo w Europie, jak i w Azji. Można więc powiedzieć, że obietnica z targów już się sprawdziła. Jak bowiem podają rosyjskie media branżowe, Foton Auman EST jeszcze przed końcem roku trafi w Rosji do masowej sprzedaży.

Ta premiera jest częścią ekspansji firmy Foton na rosyjski rynek. Poza największym Aumanem EST, Chińczycy chcą tam sprzedawać także lżejsze pojazdy, między innymi z klasy od 3,5 do 6,5 tony, a także od 8 do 12 ton. Co więcej, jeden z pierwszych klientów już się znalazł – jest to petersburska firma budowlana, która kupiła osiem lekkich Fotonów ze skrzyniowymi zabudowami. Pojazdy te będą pracowały w lokalnej dystrybucji, a jak tłumaczy ich odbiorca, o ich zamówieniu zadecydował rozsądny stosunek między ceną a jakością.

Warto jeszcze nawiązać do współpracy z Mercedesem, w ramach koncernu Daimler. Ta rosyjska premiera jest bowiem doskonałym przykładem na to, jak sprytnie Daimler radzi sobie na rosyjskim rynku. Niemcy najwyraźniej zrozumieli, że w tamtejszych warunkach masowa sprzedaż nowoczesnych Mercedesów raczej nie może wypalić. Mając jednak udziały w markach Kamaz oraz Foton, nic nie stoi na przeszkodzie, aby całkiem skutecznie Rosję zawojować. Dodajmy do tego jeszcze dostawczy model Sprinter Classic, mający w Rosji doskonała sprzedaż (więcej tutaj), a sposób na sukces jest już gotowy.

Więcej o ciężarówkach marki Foton przeczytacie tutaj.

Poniżej, dla przypomnienia: Foton Auman EST w szczegółach

targi_hanower_egzotyczne_ciezarowki_05

targi_hanower_egzotyczne_ciezarowki_04

Ten wpis ma 2 komentarzy

  1. miwo napisał(a):

    W Petersburgu (a więc pewnie i w reszcie Rosji) już teraz większość autobusów turystycznych to produkty chińskie…

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.