Nowe Fordy Transit oraz Transit Connect triumfowały w Arctic Van Test 2014

Arctic Van Test to organizowana od 23 lat impreza, która ma na celu wyłonienie najlepszych samochodów dostawczych. Jej założenie jest bardzo proste – grupę „dostawczaków” wywozi się do dalekiej Finlandii i sprawdza jak poradzą sobie w ekstremalnych, zimowych warunkach. Testu nie mogło oczywiście zabraknąć także i tej zimy. Kto natomiast wygrał edycję 2014? Triumfatorów było dwóch, lecz obaj nosili na masce ten sam znaczek – niebieski owal.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, również w tym roku auta dostawcze zmierzyły się w dwóch kategoriach. W grupie małych aut rywalizowało Renault Kangoo, Citroen Berlingo, Ford Transit Connect oraz Volkswagen Caddy, natomiast w klasie ciężkiej wystartował nowy Ford Transit, Mercedes-Benz Sprinter, Volkswagen Crafter oraz Opel Movano. Za kierownicą wszystkich tych pojazdów zasiedli dziennikarze motoryzacyjni, którzy sprawdzili między innymi zużycie paliwa, prowadzenie, zachowanie w ekstremalnych warunkach drogowych, a także odpalanie po nocy spędzonej w lodowatych warunkach.

Po pięciu dniach walki ze śniegiem i mrozem dziennikarze podjęli decyzję – najlepszymi autami tegorocznej edycji były dwa Fordy – Transit oraz Transit Connect. Zapraszam do zobaczenia krótkiego filmu, które przedstawia oba pojazdy w akcji:

Przypomnijmy, że nowy Ford Transit trafi do sprzedaży w kwietniu tego roku. Galerię jego zdjęć można znaleźć TUTAJ.