Ford i Volkswagen wspólnie opracują nowe półciężarówki oraz auta dostawcze – start od 2022 roku

Wcześniej pojawiały się w tej sprawie liczne zapowiedzi. Teraz można powiedzieć, że wszystko jest już potwierdzone a Ford Motor Company oraz Volkswagen AG opublikowały oficjalny komunikat.

Dwa koncerny postanowiły stworzyć światowy sojusz w zakresie wytwarzania samochodów użytkowych. Ford oraz Volkswagen wspólnie zbudują auta dostawcze oraz pickupy. Nie wyklucza się też współpracy przy wytwarzaniu samochodów elektrycznych, pojazdów autonomicznych oraz przy rozwijaniu usług.

Pierwszym efektem tej współpracy ma być nowy pickup średniej wielkości. Następcy Volkswagena Amaroka oraz Forda Rangera będą więc konstrukcją bliźniaczą. Ich premiera nastąpi w 2022 roku i mają to być auta o globalnym zasięgu sprzedaży. Dla odmiany, jeśli chodzi o wspólne auta dostawcze, to mówi się wyłącznie o pojazdach przeznaczonych na rynek europejski.

Co ważne, nawiązanie opisywanej współpracy nie wiążę się z przejęciem jakichkolwiek udziałów w którejkolwiek z film. Ford oraz Volkswagen pozostaną więc od siebie w pełni niezależne, a ich współpracę można określić w pełni dobrowolną.