Ford Transit Skyliner, czyli samochód dostawczy, który skutecznie udaje prywatny odrzutowiec

ford_transit_skyliner_1

Ford Transit to dla przeciętnego europejczyka rzecz tak ciekawa, jak ten przysłowiowy zeszłoroczny śnieg. I nie ma co się temu dziwić, bo Transity jeżdżą na naszym kontynencie po prostu wszędzie i to pod rozmaitymi postaciami, będąc wykorzystywanym w różnego rodzaju branżach. Jest jednak na świecie miejsce, gdzie nazwa Transit kojarzy się z ogromną nowością, a wręcz rynkową rewolucją. Miejscem tym są Stany Zjednoczone, gdzie debiutuje właśnie najnowsze wydanie Transita. Jest to rzecz o tyle ciekawa, że dotychczas w klasie największych samochodów dostawczych Ford oferował tam przestarzałe, typowo amerykańskie pojazdy, które teraz zastąpi auto o europejskim wyglądzie, jak i konstrukcji.

No dobrze, ale jak Amerykanów przekonać, że owa „europejszczyzna” jest warta uwagi i do czegoś się nadaje? Oczywiście najlepszym sposobem jest w tym przypadku zaprezentowanie wersji pokazowej z błyszczącymi felgami i wyjątkowo ekskluzywnym wnętrzem. Nie od dzisiaj przecież wiadomo, że zarówno felgi, jak i wszelkiego rodzaju luksus przemawiają do Amerykanów wyjątkowo skutecznie. I właśnie w ten sposób powstał koncepcyjny Ford Transit Skyliner.

Transit Skyliner ma być szosowym odpowiednikiem prywatnych odrzutowców. Pod maską pojawił się więc najmocniejszy silnik z gamy – 3,5-litrowa jednostka V6, która spala oczywiście benzynę, natomiast wnętrze przekształcono w jeżdżący salon rozpusty i luksusu. Na pasażerów czekają tam ogromne fotele pokryte jasną skórą, 52-calowy ekran, a także nagłośnienie Focal Utopia 7.2 z ręcznie robionymi, francuskimi głośnikami. Poza tym obecna jest niewielka kuchnia, barek, telewizja satelitarna HD, czy twardy dysk, który pomieści ponad tysiąc filmów zgranych z DVD. Żeby było jeszcze lepiej, wszystko to, wraz z oświetleniem LED, obsługuje się przy pomocy telefonu lub tabletu. Dosyć jednak gadania, zobaczcie sami:

ford_transit_skyliner_1 ford_transit_skyliner_6 ford_transit_skyliner_5 ford_transit_skyliner_4 ford_transit_skyliner_3 ford_transit_skyliner_2

Przy okazji mam jeszcze małą zapowiedź – już jutro odbieram testowy egzemplarz najnowszego Transita, który już wkrótce zobaczycie w dziale „Testy”. Niestety silnika V6 w jego konfiguracji nie przewidziano 😉