transfactor3665
Opublikowane 9 Czerwiec, 2015

Ford Transit oraz Ford Transit Connect z mniejszymi silnikami – premiery już w najbliższych miesiącach

ford_transit_connect_l2_test_40tonnet_01

Jesteś zainteresowany kupieniem dostawczego Forda, a masz po prostu uczulenie na przesadnie małe silniki? A może chciałbyś kupić Forda, ale niestety jednostki napędowe oferowane obecnie wydają Ci się być zbyt paliwożerne? Wiedz, że już w ciągu najbliższych miesiącach w ofercie spod znaku niebieskiego owalu zajdą bardzo ciekawe zmiany.

Już dłuższy czas temu informowałem, że w rok 2016 model Transit wejdzie z nowym dieslem – silnikiem 2.0 TDCi, który zastąpi oferowany już od dobrych paru lat motor 2.2 TDCi (info TUTAJ). Teraz natomiast portal Transport&Milieu poinformował, że silnikowe zmiany czekają także model Transit Connect i należy się ich spodziewać jeszcze tego lata. Niewielki dostawczak ma podobno dostać silnik mniejszy i bardziej oszczędny niż 1.6 TDCi, które szczerze mówiąc do szczególnie ekonomicznych naprawdę nie należało. Do tego dojść ma także nowa automatyczna skrzynia biegów. Szczegóły? Jak na razie nieznane.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 3 komentarzy

 1. pete379 napisał(a):

  Mniejszy niż 1,6TDCi? Litrowy diesel quadroturbo? Bez sensu.
  Powinni raczej popracować nad 1,6 bo to dość dobry silnik i dodać do oferty automat do silników diesla.
  I do tego wycofać najsłabszą wersję i zostawić 95KM i 115KM (a w 95tce do wyboru skrzynia A6, M5 i M6, a w 115tce M6 i A6).
  Co do spalania, to 6,1 w cyklu mieszanym w jednak dużym i dość cieżkawym Connect’cie to raczej dobry wynik?

  • esgeo napisał(a):

   Jeśli on z silnikiem 1.6 palił 6.1 (średnio) jak mówi przedmówca, to też uważam że to dobry wynik. Sam mam Partnera 1.6 HDI, czyli chyba ten sam silnik i pali między 5.8 a 6.3 litra – zależy jak dużo jeżdżę po miastach (mieszkam na śląsku). Mam niestety tylko 75 KM, brakuje trochę mocy i porządnego automatu, jazda z manualną skrzynią to udręka w mieście.

   • pete379 napisał(a):

    Tak, silnik praktycznie ten sam (HDi z PSA).
    Użytkuję wersję Tourneo, 95KM, manual 5 (wbrew pozorom fajnie zestopniowana skrzynia i dobrze dobrana, ale niedosyt 6tki pozostaje, albo automatu), która sama w sobie jest cięższa niż dostawcza i uważam,że to przyzwoity wynik i nie ma co dłubać przy tym silniku.
    Chociaż chciałbym, żeby w PSA wrócili do starego, niezawodnego 2,0 HDi tylko mu normę EURO podwyższyli.

Odpowiedz