Ford Transit Connect na 10 sposobów, czyli praktyczny furgon dla kolekcjonera Hot Wheelsów

Nowy Ford Transit Connect to coraz popularniejszy widok na europejskich, a także polskich drogach. Auto to jest jednak oferowane nie tylko na naszym kontynencie, lecz także na przykład w USA. Co więcej, tamtejszy oddział Forda wiąże z nim duże plany i dlatego też postanowił go w nietypowy sposób rozreklamować – przy okazji zeszłorocznych targów tuningowych SEMA zaprezentowano zestaw dziesięciu gruntownie zmodyfikowanych Connectów. Pojazd przygotowały firmy profesjonalnie zajmujące się tuningiem autem, więc efekt końcowy był naprawdę imponujący. Zobaczcie sami:

ford_transit_connect_sema_10 ford_transit_connect_sema_9 CGS Motorsports created a mobile speed shop for the drag strip ford_transit_connect_sema_7 ford_transit_connect_sema_6 ford_transit_connect_sema_5 ford_transit_connect_sema_4 K-Daddyz Kustomz created a mobile workplace for graphic design ford_transit_connect_sema_2 ford_transit_connect_sema_1

Źródło zdjęć: carscoops.com

Ford Transit Connect

Żeby jednak nikt nie mówił, że 40ton.net to tylko świecidełka, felgi i inne bezużyteczne rzeczy, to przedstawię także kilka informacji na temat nowego kombivana Forda. Na polskim rynku Transit Connect dostępny jest w dwóch wariantach długości mieszczących 3 lub 3,7 m3 ładunku. Ładowność tego pojazdu to około 1000 kg, natomiast za napęd odpowiadają trzy silniki – benzynowe 1.0 (100 KM) i 1.6 (150 KM) oraz diesel 1.6 (75, 95 lub 115 KM). Ceny zaczynają się od 55 tys. zł netto.