Ford Ranger VR46 na polskich rejestracjach – to jeden z zaledwie 460 takich wyjątkowych egzemplarzy

ford_ranger_valentino_rossi_msport_01

Firma Carlex Design z Czechowic-Dziedzic przyzwyczaiła nas już do tuningowych projektów na naprawdę najwyższym, światowym poziomie. Światowe jest tutaj zresztą też zainteresowanie, jako że o dziełach Carlexu regularnie mówi się w Stanach Zjednoczonych, a na liście firmowych klientów nie brakuje m.in. szejków z krajów arabskich. Rodzi się więc pytanie, czy pojazdy zmodyfikowane przez tę firmę kiedykolwiek pozostają w ogóle w Polsce?

Najlepszą odpowiedzią na to pytanie może być Ford Ranger, którego zdjęcia widzicie przy artykule. Fotografie tej wyjątkowej maszyny przesłał mi Czytelnik Adam, dodając do tego kilka interesujących faktów. Okazuje się na przykład, że jest to Ford Ranger w limitowanej wersji VR46, stworzonej przez Carlex Design, brytyjski warsztat M-Sport oraz wielokrotnego mistrza torowych wyścigów motocyklowych Valentino Rossiego. Co więcej, jest to pierwszy egzemplarz tego pojazdu, który otrzymał polskie rejestracje, a jednocześnie też jeden z jedynie 460 egzemplarzy, które trafią do całej kontynentalnej Europy (Wielka Brytania otrzyma kolejne 460 egzemplarzy z kierownicą po prawej stronie).

Oprócz Rangerów, seria VR46 przewiduje także Transity Custom:

Co wyróżnia Rangera VR46 sposób zwykłych egzemplarzy tego modelu? Przede wszystkim jest to ogromna ilość dodatków zewnętrznych, na czele z groźnie wyglądającymi zderzakami, 18-calowymi kołami, terenowymi oponami BF Goodrich oraz odpowiednim oklejeniem. Ponadto samochód może też mieć elementy o charakterze bardziej profesjonalnym, jak klatka bezpieczeństwa, LED-owe oświetlenie renomowanej firmy Lazer, podniesione o 1,75 cala zawieszenie, czy też terenowa osłona zbiornika paliwa. Pod maską czeka aż 3,2-litrowy silnik diesla, łączony z manualną lub automatyczną skrzynią biegów, natomiast we wnętrzu znajdziemy oczywiście specjalną, skórzaną tapicerkę z oznaczeniami VR46. „VR” to tutaj oczywiście inicjały pana Rossiego, natomiast 46 to jego tradycyjny numer startowy.

Na koniec jeszcze mogę zdradzić, że w kolejnych miesiącach na polskie drogi powinny wyjechać kolejne Rangery tego typu. Od lipca w ich polskiej sprzedaży ma bowiem pośredniczyć wrocławska firma G4 MOTORSPORT.

Autor zdjęć: Adam Ciszewski

ford_ranger_valentino_rossi_msport_02 ford_ranger_valentino_rossi_msport_03 ford_ranger_valentino_rossi_msport_04 ford_ranger_valentino_rossi_msport_09 ford_ranger_valentino_rossi_msport_10 ford_ranger_valentino_rossi_msport_07ford_ranger_valentino_rossi_msport_11