Ford przyjechał do Polski nakręcić reklamę nowych Transitów, czyli kilka słów o studiu pod Krakowem

Najnowsza reklama Forda Transita, która trafi do emisji w całej Europie, została wyprodukowana w Polsce – wszystkie sceny kręcono w halach produkcyjnych Alvernia Studios pod Krakowem. Jest to zresztą nie tylko najnowsza, lecz także jedna z najważniejszych reklam Forda ostatnich lat, gdyż ma ona za zadanie przekonać klientów do wszystkich modeli z rodziny Transit. Tych natomiast przewidziano aż cztery i są to Transit Courier, Transit Connect, Transit Custom oraz Transit.

Aby zrealizować założenia klipu nakreślone w scenariuszu, producenci potrzebowali przestronnego, okrągłego studia. Wybór padł na Alvernia Studios – jeden z największych i najnowocześniejszych kompleksów filmowych w Europie. Składa się on z 13 kopuł i właśnie jedna z nich została wykorzystana do nagrania wszystkich 16 scen reklamy. Odpowiednia ekspozycja głównego bohatera filmu – Forda Transita, wymagała przygotowania wewnątrz specjalnego planu z obrotową platformą, oświetloną ponadprzeciętnej wielkości systemem reflektorów, który stworzono specjalnie na potrzeby tej produkcji.

Zespół autorski otrzymał zadanie przedstawienia w reklamie różnego przeznaczenia czterech modeli Forda Transita. Do każdej ze scen zaangażowano więc inny model oraz inną grupę aktorów, podkreślając w ten sposób zróżnicowanie charakteru aut i potencjalnych klientów. Tej koncepcji podporządkowana została też podobno muzyka i aranżacja przestrzeni scenograficznej.

Co ważne, producenci chwalą wyjątkową sprawność oraz niekonwencjonalny i skuteczny sposób działania polskiej ekipy specjalistów, zatrudnionych podczas produkcji filmu. Zdjęcia w Alwerni trwały cztery dni, ich autorem był Ian Foster, zaś za reżyserię odpowiadał Jan Wentz.

Krótkim film zapowiadający nową reklamę można zobaczyć poniżej. Jej ostatecznej wersji można się natomiast spodziewać jeszcze tej wiosny.