Ford liderem europejskiego rynku samochodów dostawczych – to już trzeci taki wynik z rzędu

ford_transit_custom_sport

Powyżej: Transit Custom sprzed modernizacji z końca 2017 roku

Już trzeci rok z rzędu Ford okazał się najlepiej sprzedającą marką pojazdów dostawczych w Europie. Według danych z 2017 roku, Ford dostarczył na naszym kontynencie aż 352 tys. pojazdów tego typu. To najlepszy wynik w historii, a przy okazji wzrost o 7,2 proc. względem roku ubiegłego.

Udział Forda w europejskim rynku samochodów dostawczych wyniósł 13,5 proc., czyli o 0,3 proc. więcej niż przed rokiem. Tym samym można powiedzieć, że więcej niż co siódmy samochód dostawczy sprzedany na naszym kontynencie miał właśnie niebieski owal na masce.

Modele, które złożyły się na ten sukces, to cała rodzina Transitów oraz Ranger. Wśród tych pierwszych wyróżnił się model Transit Custom, będący najlepiej sprzedającym się samochodem o homologacji N1. Dostarczono go w Europie w aż 123 100 egzemplarzach. Opracowany w Australii Ranger okazał się natomiast najpopularniejszym w Europie pickupem. Sprzedano go w 44 000 egzemplarzach, odnotowując aż 15,1 proc. wzrostu.

Do tego możemy jeszcze dodać fakt, że Fordy serii F ponownie okazały się najpopularniejszymi samochodami na rynku amerykańskim, wyprzedzając także wszystkie auta osobowe. Tym samym można powiedzieć, że lekkie samochody użytkowe są prawdziwą specjalnością tej marki.

ford_ranger_2016_galeria_25