OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 10 Czerwiec, 2019

Ford F-Max będzie miał w Polsce 10 dealerów oraz 20 serwisów – nowe informacje w sprawie premiery

Już w najbliższy czwartek podpisana zostanie umowa na polską sprzedaż ciężarówek marki Ford Trucks. Mowa tutaj o tureckich modelach F-Max oraz Cargo, na których polską dystrybucyję zdecydowała się firma Q-Service Truck z Grupy Inter Cars.

Od tej rynkowej zmiany dzielą nas niecałe cztery dni. Tymczasem w sprawie pojawiły się nowe informacje, dotyczące przede wszystkim serwisowania. Podano, że w początkowym okresie sieć dealerska Ford Trucks Polska będzie miała dziesięć placówek handlowo-serwisowych. Udamy się tam więc zarówno w celu zakupu pojazdu, jak i jego obsługi technicznej.

W późniejszym okresie sieć ma zostać rozszerzona o placówki wyłącznie serwisowe. Ma ich być dziesięć, co łącznie z tymi handlowo-serwisowymi da nam dwadzieścia autoryzowanych warsztatów. O serwisowanie nie trzeba będzie się też martwić w Europie Zachodniej, jako że tam obsługą ciężarowych Fordów zajmą się warsztaty z naczepowej sieci TIP.

Warto dodać, że dotychczas Q-Service Truck zajmowało się sprzedażą znacznie mniejszych pojazdów. Były to lekkie ciężarówki oraz pickupy japońskiej marki Isuzu. Poza tym firma jest też autoryzowanym przedstawicielem firmy ZF, produkującej skrzynie biegów. Swoją drogą, to właśnie ZF dostarcza skrzynie dla ciężarowych Fordów.

Przy okazji informacji o polskiej premierze, potwierdzono też plany dotyczące Europy Południowej. W chwili obecnej trwają negocjacje z potencjalnymi dealerami na terenie Włoch, Portugalii oraz Hiszpanii. Jeśli zakończą się one powodzeniem, ciężarowe Fordy rozpoczną swoją karierę także w “starej Unii”.

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować: