OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 21 Czerwiec, 2018

Ford Cargo wystartuje w rajdzie Dakar 2019 – dwa egzemplarze będą się ścigać, trzeci zajmie się serwisem

Ford pracuje nad budową odpowiedniego wizerunku dla modelu Cargo. Z tego też powodu zapowiedziano udział tureckiej ciężarówki w słynnym rajdzie Dakar.

Aż dwa egzemplarze Ford Cargo wystartują w rajdzie Dakar 2019, zaplanowany na pierwszą połowę stycznia przyszłego roku. Będą to samochody pochodzące z tureckiej fabryki, lecz profesjonalnie przebudowane na terenie Belgii. Zajmie się tym zespół VDR Truck Racing, przy oficjalnej współpracy z Fordem. Wszelkie szczegóły techniczne pozostają przy tym niestety nieznane.

Dwóm wyczynowym Fordom będą też towarzyszyły dwa Fordy serwisowo-zaopatrzeniowe. Będzie to Transit w wersji 4×4 oraz kolejny egzemplarz ciężarowego Cargo.

Przypomnę też, że w drugiej połowie bieżącego roku zadebiutować ma nowe Cargo w wersji szosowej. Będzie to ciężarówka typowo dalekobieżna, z nową, pełnowymiarową kabiną. Więcej na jej temat pisałem tutaj.

Ten wpis ma 3 komentarzy

  1. fikus72 napisał(a):

    Przy tym ujęciu i oświetleniu (foto) wygląda jakby miał silnik przed kabiną ; nawet sympatycznie 🙂

  2. Tom napisał(a):

    Ten Ford to katastrofa. Jechałem takim siodłem z Triestu do Hamburga. Cóż – hamburgerowa jakość. Żre, jak świnia, ciasna kabina, wszystko toporne, aż strach

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.