Ford będzie sprzedawał elektryczne samochody dostawcze wytwarzane przez Deutsche Post DHL

W niemieckich salonach marki Ford pojawi się wkrótce zupełnie nowa propozycja. Będą to elektryczne samochody dostawcze o nazwie Streetscooter, opracowane i wytwarzane przez firmę Deutsche Post DHL.

W pierwotnym założeniu Streetscooter miał powstawać na potrzeby własnego tego kurierskiego giganta. Z czasem zainteresowanie elektrycznymi samochodami zrobiło się jednak tak duże, że Deutsche Post DHL postanowił sprzedawać swojego „dostawczaka” także klientom zewnętrznym. Cena podstawowego modelu ma przy tym wynosić 40 tys. euro, wysięg wyniesie do 120 kilometrów, a ładowność to 0,65 tony.

Zdano sobie przy tym sprawę, że bez odpowiedniej sieci handlowo-serwisowej trudno dzisiaj osiągnąć sukces. W końcu coraz więcej firm chce płacić za auto stałą, miesięczną kwotę, w cenie mając już pełną obsługę eksploatacyjną. I dlatego też Deutsche Post DHL zdecydowało się na współpracę z Fordem.

Jak na razie porozumienie obejmuje rynek niemiecki. Aż 80 tamtejszych dealerów Forda wprowadzi Streetscootery do swojej oferty, a także zajmie się ich serwisowaniem. Co więcej, będą to wyłącznie te placówki, które dysponują specjalnym działem sprzedaży modelu Transit. Klienci będą więc mogli liczyć na serwis, który zna specyfikę pracy samochodów dostawczych.

Przy okazji przypominam zimowy tekst na temat Streetscooterów. Pracownicy Deutsche Post DHL mieli się wówczas skarżyć na elektryczne samochody, mówiąc o jeździe bez ogrzewania, tragicznie małym zasięgu oraz kwestiach bezpieczeństwa. Oto ten artykuł: Kurierzy DHL niezadowoleni z elektrycznych samochodów – są problemy z zasięgiem i ogrzewaniem.

Opisywany pojazd w szczegółach: