Flota 20 eleganckich Scanii R450, odebranych za jednym razem – firma Tunko odmłodziła swój park maszyn

Odbiór dwudziestu ciągników siodłowych na raz zasługuje na miano typowo flotowego wydarzenia. To natomiast pozwalałoby się spodziewać pojazdów kompletnie przeciętnych pod względem wizualnym. A jednak, firma Tunko z Lublina postanowiła się wyróżnić, fundując sobie całkiem atrakcyjną flotę.

Lubelski przewoźnik odebrał właśnie dwadzieścia egzemplarzy Scanii R450 Highline. Samochody te silnie odmłodzą jego flotę, zastępując Scanie serii R poprzedniej generacji. Ich codzienna pracą będzie się zaś odbywała przede wszystkim w transporcie międzynarodowym, w ramach stałych zleceń dla firmy Aliplast, jednego z największych producentów systemów aluminiowych w Polsce.

Jeśli chodzi o wygląd opisywanej floty, to przekazane ciężarówki śmiało mogłyby ujść za egzemplarze demonstracyjne. Nie ma tutaj bowiem żadnego typowego tuningu, ale za to nie zabrakło polerowanych kół, chromowanych wstawek, lakierowanych na grafitowo atrap chłodnicy, pełnego ospojlerowania, czy też kompletu fabrycznych świateł dalekosiężnych.

W czasie odbioru pomyślano też o efektownym konwoju, w ramach którego dwadzieścia ciągników jechało jeden obok drugiego. Wszystko to można zobaczyć na poniższym filmie, opublikowanym przez Scania Polska. Ponadto, jeśli dobrze przyjrzycie się pojazdom z filmu, zobaczycie fabryczne półki na deskę rozdzielczą. Ten nowy element wyposażenia opisywałem ostatnio w tym artykule, odnosząc się także do prawnej strony jego montażu.