transfactor3665
Opublikowane 23 Listopad, 2016

Flaga “banderowców” za szybą polskiej ciężarówki – ukraiński kierowca powinien trafić do więzienia

bandera_scania_z_polski

W ostatnich miesiącach na drogach szybko przybywa polskich ciężarówek z ukraińskimi flagami za szybą. Jest to efekt masowego zatrudniania ukraińskich kierowców w naszym firmach, coraz częściej borykających się z niedoborem kierowców. O ile jednak sama ukraińska flaga za szybą nie jest żadnym problemem, to taki widok, jak powyżej, jest delikatnie mówiąc skandaliczny…

Czarno-czerwona flaga to symbol “banderowców”, odwołujący się do Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów oraz Stepana Bandery. To właśnie ta grupa była odpowiedzialna za mord polskiej ludności cywilnej, a do tego przypisuje się jej współpracę z III Rzeszą. Mowa tutaj także o słynnej Rzezi Wołyńskiej, w której zamordowano kilkadziesiąt tysięcy Polaków, w tym wiele kobiet i dzieci. Co więcej, wywieszenie takiej flagi w kabinie może zostać określone sprzecznym z polskim prawem. Poniżej zamieszczam jeden z artykułów dotyczący “Publicznego propagowania faszyzmu, nawoływania do nienawiści”:

Art. 256

§ 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto w celu rozpowszechniania produkuje, utrwala lub sprowadza, nabywa, przechowuje, posiada, prezentuje, przewozi lub przesyła druk, nagranie lub inny przedmiot, zawierające treść określoną w § 1 albo będące nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej. (utracił moc, w części obejmującej wyrazy “albo będące nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej).

§ 3. Nie popełnia przestępstwa sprawca czynu zabronionego określonego w § 2, jeżeli dopuścił się tego czynu w ramach działalności artystycznej, edukacyjnej, kolekcjonerskiej lub naukowej.

§ 4. W razie skazania za przestępstwo określone w § 2 sąd orzeka przepadek przedmiotów, o których mowa w § 2, chociażby nie stanowiły własności sprawcy.

Zdjęcie podesłał na Facebooka Ferdynand – dzięki!

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 31 komentarzy

 1. Monmat89 napisał(a):

  Niedawno w Strzelcach Opolskich widziałem busa tzw. Eksportówkę na katowickich numerach i na tylnym zderzaku obok rejestracji miał przyklejone flagę Ukrainy i banderowców…

 2. Tomek napisał(a):

  Od jakiegoś czasu krążą słuchy, że od nowego roku Niemcy wprowadzają w życie zakaz pracy dla Ukraińców. Filipie, wiesz coś na ten temat?

 3. Kacper napisał(a):

  Filipie… Czy podjęto jakieś kroki w sprawie tego kierowcy, szefa firmy?

 4. jakon napisał(a):

  no to kawka z rana nie potrzebna bo wskazówka od ciśnienia już na czerwonym polu.

 5. egon napisał(a):

  dla ukrainców został utworzony specjalnie ss galicja ,zasilali siły policyjne zwalczające partyzantów a także załoge obozów koncentracyjnych , zwalczali równiez powstanie warszawskie

 6. kierowca napisał(a):

  Bardzo dobrze,że zgłosiłes,jak jest takim patriota,to niech wraca do siebie!!!

 7. jakon napisał(a):

  no to kawka z rana już niepotrzebna bo wskazówka od ciśnienia już na czerwonym polu

 8. Kowalski napisał(a):

  Jak tacy patrioci to co robią w naszym kraju ,jak wojnę mają w Donbasie? Niech tam jadą i machają flagami bandery do ruskiego specnazu. U nas możecie Ukraińcy liczyć co najwyżej na wpie…l i kamień na szybe. hehe

 9. kajos napisał(a):

  Tak samo bym karal za krzyze
  Inkwizycja tez mordowala nie lepiej

 10. Jordach napisał(a):

  Ogólnie nie mam nic do ukraińskich kierowców jeżeli są normalni ale to to już przegięcie.Przyjeżdżają do nas pracować bo jak każdy chcą zarobić .Ale są granice dobrego smaku.Ja osobiście banderowcow nie toleruje bo jak wielu Polaków straciłem cześć rodziny na kresach.Zdecydowanie fanom banderowcow mówię nie i jakby taki stanął kolo mnie pewnie daleko by nie dojechał.

 11. piotrek napisał(a):

  odrazu kamien w szybe leci jak takie cos zobaczę

 12. andrzej napisał(a):

  Nacjonalista który pracuje za granicą, gratulacje…to tak samo jak Polacy mieszkający na wyspach chodzący na spotkania pegidy i popierający UKiP, cóż na głupotę nie ma lekarstwa…

 13. Szymański napisał(a):

  Szrotowata Scania R z Obornik, czyżby AF Polska?

 14. Cichy napisał(a):

  ………..GNIDA……swołocz…..za Wołyń – wpierd..

 15. hhn napisał(a):

  dla równowagi władze Litewskie, Białoruskie, Słowackie mogą za symbole z “rzołnierzami przeklętymi” zamykać za ideologizowanie bandytów którzy mordowali ich ludność cywilną pozostałą w granicach PRL.

 16. Hawryluk napisał(a):

  Banderowcy sa rowniez odpowiedzialni za czystki polskiej ludnosci na w malopolsce wschodniej, a ten tu jezdzi z flaga mordercow polakow…

 17. Adam napisał(a):

  I już wiadomo czy pracodawca zrobił coś w tej sprawie?

 18. rty napisał(a):

  czarno-czerwone barwy to flaga Angoli lub anarchistów. Nasi neopoganie używają w symbolice swastykę i nikt nie zwraca na to uwagi.

Odpowiedz