OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 16 Luty, 2015

Firmy transportowe sprawdzą uprawnienia kierowców przez internet, kierowcy sami policzą swoje punkty

weryfikacja_kierowcow_zawodowych_prze_internet

Już wkrótce Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zainauguruje działanie nowych systemów internetowych, za pomocą których będzie można sprawdzić dane dotyczące kierowców. Nowe usługi powinny szczególnie zainteresować firmy transportowe, które będą chciały potwierdzić uprawnienia swoich kandydatów na kierowców, a także samych kierowców, którzy będą chcieli na bieżąco śledzić sytuację na swoim koncie punktów karnych.

Poniżej lista usług, o których jest tutaj mowa:

 • usługi „Sprawdź moje uprawnienia” oraz „Sprawdź informację o punktach karnych”, czyli dostęp online dla kierowców do własnych danych. Usługi te umożliwią bieżące monitorowanie informacji na temat swoich uprawnień, popełnionych naruszeń i uzyskanych w związku z nimi punktów karnych. W przyszłości planowane jest również umożliwienie dzięki tej usłudze opłacania mandatów przez internet.
 • usługa „Udostępnij dane pracodawcy”, która umożliwi weryfikację uprawnień kierowcy, a tym samym pozwoli uniknąć sytuacji, w których przedsiębiorcy udostępniają służbowe samochody pracownikom, którzy nie posiadają ważnych uprawnień.
 • usługa „Sprawdź szkołę jazdy”, która pozwoli na ocenę jakości kształcenia szkół jazdy przez kursantów. Zwiększy to konkurencyjność szkół jazdy i przyczyni się do zwiększenia jakości świadczenia przez nie usług na polskim rynku;
 • usługa „Mój pojazd”, która pozwoli właścicielom pojazdów w Polsce na dostęp online do danych o swoim pojeździe.

Jak na razie nie wiadomo, kiedy powyższe nowości będą miały swój debiut.

Ten wpis ma 2 komentarzy

 1. Ert napisał(a):

  Mogliby zmienić działanie strony historiapojazdu.gov.pl, żeby wystarczyło podanie samego numeru rejestracyjnego, bez VIN i daty pierwszej rejestracji. Łatwo byłoby sprawdzić Januszów biznesu, którzy sprzedają auta z przekręconymi licznikami albo “od pierwszego właściciela”… chociaż to był czwarty właściciel w kraju, a trzech poprzednich było z Niemiec.

  • webster napisał(a):

   Jeżeli sprzedający jest uczciwy to sam ci poda VIN i datę pierwszej rejestracji. Jeżeli odmówi po prostu szukaj innego egzemplarza bo z tym ewidentnie jest coś nie tak.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.