rekrutuj 40ton665
Opublikowane 7 Listopad, 2017

Firma z południowego krańca Turcji zamówiła aż 100 Scanii R450 Highline najnowszej generacji

turcja_martas_group_scania_164

Turecka firma Martaş Group ulokowana jest w Mersin, mieście położonym zaledwie 350 kilometrów od słynnego syryjskiego miasta Aleppo. Jej żółte zestawy jeżdżą natomiast nie tylko do krajów Unii Europejskiej, ale także do Iraku, czy Afganistanu. Co więcej, regularnie spotkamy jest także w tureckim transporcie krajowym. Za ciekawostkę można uznać więc fakt, że to właśnie Martaş Group złożyło jedne z największych zamówień, jakie firma Scania zebrała na auta nowej generacji.

W ramach jednej transakcji Martaş Group zamówiło aż 100 ciągników siodłowych R450 Highline. Dołączą one do floty, która składa się wyłącznie z samochodów marki Scania i liczy teraz aż pół tysiąca zestawów. Nowe auta przepracują w tureckiej firmie po pięć lat, a z racji wyposażenia w silniki Euro 6, będą zapewne częstym gościem w Europie.

Poniżej zamieszczam zdjęcia dopiero co odebranych Scanii R450 Highline. Nad tekstem widzicie zaś dawną podstawę floty Martaş Group, czyli Scanie 164 480 Topline. Właśnie takimi pojazdami, wyposażonymi w potężne silniki V8, ta turecka firma wyróżniała się na początku wieku.

scania_r450_martas_group_01 scania_r450_martas_group_02

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 5 komentarzy

 1. Kier napisał(a):

  Az dziwne ze zakupili auta z szerokimi kabinami bo wiekszosc tych Tureckich firm lubi gdy kierowca gniezdzi sie w tych waskich kabinkach. Ale co tam, tabor maja lepszy niz wiekszosc Polskich magnesowych dziad transow.

 2. Misza napisał(a):

  Co do kabin to fakt że często mają małe, bo i naród niski. Ja przy prawie 2m wzrostu w DAFIE 95 po kilkunastu dniach się odnalazłem. Ciekawe jak te naszpikowane elektronika auta będą sobie dawać radę na tych trudnych i wymagających kierunkach i drogach.

 3. ASP napisał(a):

  Wąskie i niskie kabiny wynikały nie tyle z dziadowania lecz z niższych opłat celnych za takie w tym kraju auta kraju .

 4. Scuderia ferarri fan napisał(a):

  Dokładnie małe kabinki były po to żeby auta były nowe a tanie.

 5. Vmax napisał(a):

  Auta z tej firmy czesto mozna spotkac w termoli na fiacie.

Odpowiedz