rekrutuj 40ton665
Opublikowane 8 Sierpień, 2016

Firma transportowa z okolic Kościerzyny hurtowo przerabiała olej opałowy na olej napędowy

nielegalne_barwienie_paliwa_koscierzyna_3

Policjanci z Gdańska oraz funkcjonariusze Izby Celnej z Gdyni dotarli do firmy transportowej, na terenie której olej opałowy upodabniany był do napędowego. Wszystko miało miejsce w powiecie kościerskim, na bazie firmy należącej do mieszkanki Kościerzyny.

Po wkroczeniu na bazę przedsiębiorstwa, policjanci znaleźli dwie kompletne linie technologiczne do nielegalnego barwienia paliwa. W ich skład wchodziły między innymi cysterny, zbiorniki, filtry do odbarwiania, separatory oraz pompy, a do tego zabezpieczono ponad 40 tys. litrów paliwa, które przeszło proces odbarwiania. Szacuje się, że proceder ten wiązał się w wielomilionowym oszustwem podatkowym i podejrzanym grozi do 3 lat więzienia lub do 500 tys. złotych grzywny.

Zdjęcia opublikowała Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku.

nielegalne_barwienie_paliwa_koscierzyna_1 nielegalne_barwienie_paliwa_koscierzyna_2

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 6 komentarzy

 1. Łukasz napisał(a):

  Nie znam prawa podatkowego i karnego na tyle zeby sie wiążąco wypowiedziec ale zainteresowalo mnie jedno zdanie:

  proceder ten wiązał się w wielomilionowym oszustwem podatkowym i podejrzanym grozi do 3 lat więzienia lub do 500 tys. złotych grzywny.

  Jesli ‘nakradli sie na miliony zlotych to grozi im za to tylko 500 000zl grzywny ? 😀

  Chyba czas sie przebranzowic 😉

  • pete379 napisał(a):

   Sąd pewnie inaczej to policzy- zbieg kar z kilku przestępstw i wymierzy karę łączną z uwagi na skalę i rodzaj procederu.
   Grzywna ma też swoje maksymalne granice, bo jest wyliczana według stawek dziennych, czyli grzywny z USA typu 100mln nie są u nas wymierzane jako nierealne.

 2. berolina napisał(a):

  JAKIŚ ŻAART X TĄ KARĄ

 3. Rafik napisał(a):

  Łukasz, co ty chcesz od biednych biznesmenów? “Cieżką” pracą się dorobili swojej fortuny 🙂 teraz swoje odsiedzą lub spłacą dolę na rzecz skarbu państwa i już będzie ok. Świat będzie uratowany, społeczeństwo uradowane, a i wskaźniki wykrywalności przestępstw gospodarczych policji podskoczą. A to, że na oszustwach dorobili się majątku, to taki efekt uboczny. Wyrok się uprawomocni, a oni są i tak ustawieni do końca życia. No chyba że sąd w swoich zapędach ferowania prawa orzeknie przepadek mienia sprawców przestępstwa. Ale na to bym nie liczył…

  • ggc napisał(a):

   Oni się na tym nie dorobili. Tylko dzięki tej możliwości że taniej pojadą to brali ładunki po niskich kosztach. Na tym najwięcej zyskały zagraniczne firmy transportowe. Głupi Polak kombinator mógł tylko pokazać że wiecej zawiezie za mniej.

 4. Karamba napisał(a):

  A widzę znajoma firma ale pech

Odpowiedz