Firma produkująca łóżka do DAF-ów otrzymała unikalne wyróżnienie – to nagroda między innymi na jakość

Bardzo często można usłyszeć opinie, że DAF XF wyróżnia się wyjątkowo wygodnymi łóżkami. Nieprzypadkowy wydaje się więc fakt, że producent tych łóżek został właśnie nagrodzony.

W ramach programu o nazwie Supplier Performance Management, DAF postanowił wyróżnić najlepszych poddostawców części dla swoich samochodów. Przewidziano przy tym trzy stopnie wyróżnienia i w kolejności od najniższego noszą one nazwy Achiever, Leader oraz Master.

Uroczystość wręczenia nagród za rok 2018 miała miejsce w ostatnich dniach. Najwyższy tytuł Master przyznano zaś tylko jednej firmie – holenderskiemu przedsiębiorstwu Berco Truck Components, które odpowiada za produkcję łóżek, systemów ryglowania drzwi Night Lock oraz uchwytów na kubki.

By stać się tym „Masterem”, firma musiała bezbłędnie wykazać się na trzech polach – jakości, rozwoju produktów oraz logistyki. Żaden inny poddostawca nie spełnił tych wymagań tak dobrze, jak właśnie Berco Truck Components. Trzeba zaś dodać, że wyróżnieniami niższej rangi musieli zadowolić się tacy giganci, jak ZF, czy ContiTech.

Co też ciekawe, Berco Truck Components zaczyna powoli robić ogólnoświatową karierę. Zadowolenie ze strony DAF-a pozwoliło bowiem nawiązać współpracę z amerykańskim Peterbiltem. Oczywiście jest to związane z faktem, że Peterbilt oraz DAF wspólnie należą do koncernu Paccar.

A skoro już mowa o Peterbiltach oraz elementach wystroju wnętrza, polecam kilkuminutowy film na temat ogromnej kabiny Ultraloft, montowanej do modelu 579. Nadwozie to opisywałem w tym artykule i już fabrycznie może ono otrzymać 32-calowy telewizor oraz największą mikrofalówkę na transportowym rynku.