Finał turnieju w siłowaniu się na rękę Mobil Delvac Strong Traker, czyli kolejna atrakcja Targów Inter Cars

turniej_Mobil_Delvac_Strong_Traker_2014

Najsilniejsi trakerzy oraz po raz pierwszy kierowcy samochodów osobowych wystartują w V edycji turnieju w siłowaniu się na rękę Mobil Delvac Strong Traker. Najbliższe zawody odbędą się już w sobotę, 6 września, podczas 14. Targów Inter Cars w Warszawie. Dla wielu kierowców ciężarówek to ostatnia w tym roku okazja do rewanżu i obawa przed trzema nowymi konkurencjami. Najlepsi zawodnicy w każdej kategorii otrzymają puchary i nagrody rzeczowe.

Pierwsza konkurencja, Barki Herkulesa, polega na wyciskaniu przez minutę żeliwnego odważnika z uchwytem o wadze 17,5 kg. Zawodnik otrzymuje punkt za każde podniesienie ciężaru z ziemi ponad głowę. Powtórzenie jest zaliczone, gdy uniesiona ręka będzie wyprostowana w stawie łokciowym. W drugiej konkurencji o nazwie Piekielne Ramiona kierowcy muszą jak najdłużej utrzymać sztangę o wadze 35 kg w chwycie na biceps. Co ważne, ręce zawodnika podczas tej próby siłowej są zgięte w łokciach pod kątem 90 stopni. Ta sama sztanga będzie towarzyszyć Stalowym Bicepsom – ostatniej konkurencji, podczas której w ciągu minuty należy wykonać jak najwięcej ugięć ciężarem do maksymalnego wyprostu ramion.

Miejsce turnieju: stoisko Mobil na 14. Targach Inter Cars (Strefa Ciężka). Warszawa, lotnisko Bemowo. Wejście na Targi jest płatne.

Eliminacje: godz. 9.00 – 13.00.

Finał: od godz. 14.00.

Informacje o turniejach Mobil Delvac Strong Traker na stronie www.mobil.pl.