Finał konkursu Renault Trucks Optifuel Challenge 2021 – nagrodą ciągnik na 10 miesięcy

Od lewej: Tomasz Leki, Grzegorz Gapiński, Mateusz Skrzypek

Pod koniec ubiegłego tygodnia rozegrano krajowy finał konkursu Renault Trucks Optifuel Challenge 2021. U autoryzowanego dealera Retos w Skoczowie spotkało się 15 zwycięzców regionalnych eliminacji, walcząc o nagrodę główną.

Była to już 10. edycja Renault Trucks Optifuel Challenge, a formuła zmagań pozostała niezmieniona – zawodnicy mieli wykonać przejazd konkursowy z jak najniższym zużyciem paliwa, przy jak najwyższej średniej prędkości (oba wyniki przez siebie przeliczano). Finałowa trasa biegła w większości po górzystej drodze S52, a wykorzystywanym przy tym sprzętem było używane Renault Trucks Gamy T poprzedniej generacji.

Konkursowe zestawy:

Charakterystyczny dla tego konkursu Renault Trucks był też układ nagród, z voucherem oraz nagrodami rzeczowymi dla najlepszego kierowcy oraz z użyczeniem ciężarówki dla jego pracodawcy. Z tego też powodu Optifuel Challenge przyciąga szczególnie wielu kierowców-właścicieli, mogących otrzymać oba zestawy nagród jednocześnie.

Po przejściu przez eliminacje, półfinał oraz finał, najlepszym z ponad 400 kierowców został okrzyknięty Grzegorz Gapiński z firmy Transport Gapiński w Wągrowcu. W ramach głównej nagrody jego firma otrzyma na okres 10 miesięcy ciągnik siodłowy Renault Trucks T520 Evo. Samochód jest już podobno wyprodukowany, więc powinien zostać dostarczony bez żadnych opóźnień (w tym roku to nieoczywiste). Poza tym zwycięzca otrzymał między innymi vouchery o wartości 8 tys. złotych, komplet sześciu opon marki Michelin, a także bony ubezpieczeniowe od firmy Renault Trucks Financial Services oraz MAK.

Dalsze miejsca na podium zajęli Tomasz Leki z firmy TKiM Tomasz Leki oraz Mateusz Skrzypek zatrudniony w firmie Sped Partner.