transfactor3665
Opublikowane 9 Czerwiec, 2017

Finał konkursu dla kierowców, który współorganizowało ITD – w Bednarach sprawdzano teorię i praktykę

wielkopolski_kierowca_zadowowy_2017_06

Czwarta edycja konkursu “Wielkopolski Kierowca Zawodowy” została rozstrzygnięta. Finałowe zmagania odbyły się wczoraj, na torze Sobiesław Zasada Centrum w Bednarach koło Poznania. Ich organizatorem był zaś Ogólnopolski Związek Pracodawców Transportu Drogowego, wspierany przez poznańskie ITD oraz WORD.

Pierwszą częścią konkursu były testy teoretyczne, przygotowane przez funkcjonariuszy ITD oraz pracowników WORD-u. Na tej podstawie wybrano 16 najlepszych zawodników, skierowanych do finału w dwóch kategoriach: kierowca samochodu ciężarowego oraz kierowca autobusu. Wszystkie te osoby zaprezentowały w finale swoje zdolności praktyczne, jak manewrowanie, jazda ekonomiczna po wyznaczonym torze, czy też udzielanie pierwszej pomocy. W przypadku kierowców ciężarówek, odbywało się to przy pomocy zestawu z przyczepą.

Z siedmiu kierowców ciężarówek, którzy dostali się do finału, najlepszy okazał się Krzysztof Rybiński. Za nim uplasowali się Sebastian Mikita i Ariel Kosztowny. Spośród dziewięciu finałowych kierowców autobusów najlepszy był zaś Wojciech Klarzyński. Drugie miejsce zajął Maciej Sarnowski, a trzecie Paweł Kukuła.

Wszystkim serdecznie gratuluję!

wielkopolski_kierowca_zadowowy_2017_01 wielkopolski_kierowca_zadowowy_2017_02 wielkopolski_kierowca_zadowowy_2017_03 wielkopolski_kierowca_zadowowy_2017_04 wielkopolski_kierowca_zadowowy_2017_05

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 0 komentarzy

Odpowiedz