OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 21 Październik, 2017

Fiat Ducato, który mógł wysypywać na jezdnię kolce – wynalazek przemytników papierosów

Fiat Ducato, którego widzicie na powyższym filmie, z powodzeniem mógłby zagrać w filmie akcji. Samochód ten został bowiem wyposażony w urządzenie wysypujące na drogę metalowe kolce. Miało to pomóc w zgubieniu ewentualnego pościgu i tym samym umożliwić przemyt nielegalnych papierosów. A o wszystkim przeczytacie poniżej, w komunikacie opublikowanym przez Straż Graniczną:

Funkcjonariusze Straży Granicznej, w jednej z miejscowości województwa dolnośląskiego skontrolowali pojazd marki Fiat Ducato. W wyniku przeprowadzonych sprawdzeń ustalili, że fiat posiada tablice rejestracyjne od innego auta. Po otwarciu tylnych drzwi okazało się, że cały bus wypełniony jest czarnymi workami, w których znajdowało się 3 miliony pochodzących z przemytu papierosów. Szacunkowa wartość zatrzymanego towaru wynosi 2 miliony złotych.

Oględziny pojazdu ujawniły również specjalną konstrukcję zamontowaną pod samochodem. Po naciśnięciu przycisku w kabinie, z tyłu auta rozsypywało się 90 stalowych kolców, które miały służyć przebiciu opon. Mechanizm ten pozwalał na zatrzymanie, każdego trwającego pościgu. Zatrzymanym 3 mieszkańcom województwa warmińsko-mazurskiego w wieku 49, 32 oraz 21 lat postawiono zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego znacznej wartości. Za ten czyn grozi im kara grzywny, pozbawienia wolności do lat 3 lub obie te kary łącznie.

Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków wynoszą ponad 3 miliony złotych.

Czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Placówki SG w Zgorzelcu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Środzie Śląskiej.

Ten system miał przebijać opony:

ducato_kolce_na_droge_01ducato_kolce_na_droge_02

Ten wpis ma 6 komentarzy

 1. Jacek napisał(a):

  Brak slow na pomysl przemytnikow.

 2. A ja napisał(a):

  Panowie. Takie przypadki się nie zdarzają. Takie sytuacje są nagrywane przez ” służby specjalnej troski ” z pomocą potencjalnych np nabywców, którzy rozkminiaja tematy, a później jebią na mine,pięknie grając, że oni też będa mieli za to po dupie, scenariusz jest ciągnie ty od a do z. Wiem kto tu zajebal z dupy. Jeżeli straciłeś towaru na 3 miliony i myślisz że to zwykły przypadek, napisz do mnie na maila, to się spotkamy na ławce i opowiem Ci bajkę o judaszu i za dużej pewności siebie

 3. Kierowiec napisał(a):

  Towar wart 2mln a państwo straciło 3 mln

 4. olsen napisał(a):

  jak w Zgorzelcu to jechały do Niemczech, a w takiej sytuacji nasze państwo nic nie traci tylko obywatele wzbogaciliby się… OJ panowie z SG durnie z was, a teraz jeszcze płać na ich utrzymanie w ZK!

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.