OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 8 Marzec, 2017

Faymonville przejmuje Cometto, stając się w ten sposób prawdziwym potentatem z branży “gabarytów”

cometto_nasa

W branży najcięższego transportu doszło właśnie do ciekawego wydarzenia, mianowicie belgijska firma Faymonville postanowiła przejąć włoskie Cometto. Tym samym oferta Faymonville ulegnie bardzo wyraźnemu poszerzeniu, w tym przede wszystkim o konstrukcje z najcięższej możliwej klasy wagowej.

Zarówno Faymonville, jak i Cometto, wytwarzają popularne naczepy do transportu ponadnormatywnego. Oprócz tego Cometto produkuje jednak coś jeszcze, mianowicie ogromne platformy samobieżne, kierowane z niewielkiej kabiny lub za pośrednictwem systemy zdalnego sterowania. Takie platformy sprawdzają się oczywiście na bardzo krótkich dystansach, ale za to mogą poradzić sobie z ładunkami, przy których “wymiękają” nawet najmocniejsze lub najbardziej zwrotne ciężarówki. Dla przykładu, nad tekstem widzicie platformę marki Cometto, którą zamówiła amerykańska agencja NASA, z myślą o transporcie promów kosmicznych. Tymczasem poniżej dołączam zdjęcie platformy Cometto w zastosowaniu naprawdę ciężkim.

platforma_cometto

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować:

Ten wpis ma 3 komentarzy

 1. Lubuszanin napisał(a):

  Fotki robią wrażenie, szczególnie ta druga.

 2. andrzej napisał(a):

  nie jestem w stanie ogarnąc tej drugiej fotki, jak to załadowac :O?

  • Martinez napisał(a):

   Jednostka wpływa do doku. Osuszają do i wjeżdża do suchego doku “platforma”. Później zamocowanie jednostki do platformy – “et voila”.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.