OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 28 Wrzesień, 2017

Faymonville naruszył patent należący do Nooteboom – sąd nakazał wypłacenie odszkodowania

nooteboom_pendel

Uwaga, doprecyzowanie: proces dotyczył stosowania osi typu Pendel wyłącznie w naczepach z muldą koparkową.

W branży transportu ponadnormatywnego doszło do starcia gigantów – holenderski producent naczep Nooteboom oskarżył belgijskiego producenta Faymonville, zarzucając mu bezprawne korzystanie z opatentowanego rozwiązania.

Holenderski producent jako pierwszy pokazał naczepy z muldą koparkową oraz z osiami typu Pendel. Nooteboom postanowił więc to rozwiązanie opatentować, aż do roku 2025 mając do niego wyłączne prawa. A że Faymonville z czasem też zaczął coś takiego oferować, sprawa trafiła do sądu.

Sąd uznał, że Faymonville faktyczne naruszył patent. Belgijski producent będzie musiał więc teraz wypłacić odszkodowanie. Jego wysokość nie została podana do publicznej wiadomości, lecz podobno mowa tutaj o bardzo wysokiej kwocie.

Tak wygląda zawieszenie typu Pendel, opatentowane przez Nooteboom:

nooteboom_manoovr_3

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 6 komentarzy

  1. pete379 napisał(a):

    To teraz ja mam pytanie… Od którego roku PendelX jest opatentowany? Jeśli od lat 2000 to niestety muszę złożyć pozew wobec Noteboom o kradzież pomysłu zawieszenia, bo za dzieciaka z Lego Technic budowalem naczepy z takim rozwiązaniem wahaczy ale zamiast hydrauliki był siłownik pneumatyczny… I też identycznie oś obracala się na obrotnicy.

  2. pete379 napisał(a):

    Filip przydałoby się sprostowanie… Afera o patent nie dotyczy osi na wahaczy typu PendelX tylko zastosowania tego typu zawieszenia razem z mulda koparkowa. Osobno mulde i PendelX można stosować, ale nie w połączeniu w 1 pojeździe.
    Po więcej szczegółów zapraszam na stronę Nooteboom.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.