OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 5 Wrzesień, 2019

Fałszywe dokumenty, by ukryć brak zezwolenia na przewóz – Litwa na papierze, Rosja w rzeczywistości

Muszę przyznać, że takiej historii nie było już od dłuższego czasu. Łódzkie ITD zatrzymało białoruską ciężarówkę, której kierowca próbował okazać fałszywe dokumenty. Wskazywały one na przewóz realizowany na Litwę, podczas gdy w rzeczywistości ciężarówka zmierzała do Rosji. Wszystko zaś po to, by móc wykorzystać niewłaściwy typ zezwolenia.

Komunikat WITD Łódź:

W dniu 4 września br. łowiccy inspektorzy podczas wykonywania czynności kontrolnych na autostradzie A2 zatrzymali do kontroli pojazd należący do białoruskiego przewoźnika. Po zatrzymaniu do kontroli kierowca okazał dokument CMR w którym jako miejsce rozładunku wpisano Litwę. Jednocześnie jako dokument zezwalający na tranzyt przez terytorium Polski kierujący okazał zezwolenie CEMT/EKMT. W książce przebiegu pojazdu do w/w zezwolenia wpisano również jako kraj przeznaczenia towaru Litwę.

Po dokładnym przeanalizowaniu wszystkich okazanych dokumentów oraz oględzinach ładowni okazało się, że przewożony ładunek jedzie do Rosji. Kierowca okazał ukryte wcześniej dokumenty przewozowe z których jednoznacznie wynikało, że przewożony ładunek jedzie do Rosję. Tym samym okazane zezwolenie CEMT/EKMT okazało się nieważne dla tego przejazdu. Do kontroli kierowca okazał jeszcze zezwolenie na jednorazowy przejazd dwustronny lub tranzytem przez terytorium Polski jednak było ono niewypełnione w wymaganych polach.

W związku ze stwierdzonym naruszeniem pobrano kaucję w wysokości 12 000 zł.

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować: