Fabrycznie nowa Scania T730 dla A&M Commercials, czyli trzynaste dzieło z nosem autorstwa firmy Vlastuin

scania_vlastuin_t730_amcommercials

Witam ponownie wszystkich miłośników europejskich ciężarówek z silnikami przed kabiną. Po kilkumiesięcznej przerwie chciałbym powrócić do zagadnienia fabrycznie nowych Scanii serii T. Powód jest prosty – od kilku tygodni po drogach jeździ kolejny tego typu pojazd, który wykonała oczywiście holenderska firma Vlastuin. Auto zostało zbudowane w dobrze Wam znany sposób, który opisywałem TUTAJ, lecz od poprzednich egzemplarzy wyróżnia je kierownica umieszczona po prawej stronie.

Przystosowaną do ruchu lewostronnego ciężarówkę zamówiła firma A&M Commercials z Wielkiej Brytanii, która specjalizuje się w handlu używanymi ciężarówkami, a przy okazji posiada własną flotę do ich transportu. Jest to flota wyjątkowo atrakcyjna, która bazuje właśnie ma mocnych i dopracowanych wizualnie Scaniach, nic więc dziwnego, że właściciele A&M Commercials zamarzyli o poszerzeniu jej o fabrycznie nowy egzemplarz typu torpedo.

W związku z tym marzeniem, do firmy Vlastuin trafił fabrycznie nowy ciągnik siodłowy R730 z kierownicą po prawej stronie, za który zapłaciła właśnie firma A&M Commercials. Następnie ciężarówka została rozebrana z największych części, kabinę przesunięto do tyłu, obudowano przód i tak powstało T730. Co więcej, brytyjski klient zażyczył sobie cały zestaw atrakcyjnych dodatków, w postaci zabudowy tylnego podestu, stojących kominów, czy rozbudowanego oświetlenia. I tak oto powstała trzynasta Scania serii T zbudowana przez Vlastuin.

Zdjęcia z budowy ciężarówki można zobaczyć na stronie internetowej warsztatu Vlastuin, po kliknięciu TUTAJ.

Zdjęcie główne: A&M Commercials (Facebook)