Ewals Cargo Care zamówił u firm Krone oraz Schmitz 600 wyjątkowych naczep własnego projektu

Ewals Cargo Care złożyło w ostatnich dniach podwójnie wyjątkowe zamówienie na naczepy. Po pierwsze, opiewa ono na aż 600 fabrycznie nowych pojazdów, które w ciągu najbliższego półtora roku dostarczą firmy Schmitz oraz Krone. Po drugie, zamówione naczepy to bardzo ciekawe, opracowane i opatentowane przez Ewals Cargo Care konstrukcje o nazwie Mega Huckepack XLS.

Ewals_Mega_Huckepack_XLSCo takiego specjalnego ma w sobie Mega Huckepack XLS, że aż trzeba było ją opatentowywać? Tajemnica tkwi tutaj w świetnym przystosowaniu do legalnego przewożenia luźnych ładunków, takich jak na przykład opony. Jak powszechnie wiadomo, tego typu towar lubi oprzeć się o boki firanki, rozszerzając naczepę do nielegalnych rozmiarów, a także narażając cały pojazd i innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo. Dlatego też w Mega Huckepack XLS między plandeką a ładunkiem znajduje się specjalna siatka zabezpieczająca transport. Rozwiązanie to docenił instytut TÜV, który objął Mega Huckepack XLS stosownym certyfikatem.

Większość innowacyjnych naczep dla Ewalsa wyprodukuje Krone, choć część egzemplarzy wyjedzie także z zakładów Schmitz. Korzystanie z dwóch producentów jest oczywiście bardzo słusznym posunięciem, które może mieć pozytywny wpływ na jakość naczep, a także jej odpowiedni stosunek do ceny.

Naczepy staną na oponach Goodyear w rozmiarze 435/50 R19,5, które w większości zostaną przykręcone do osi BPW lub Valx z hamulcami bębnowymi. Dlaczego firma zdecydowała się na to nieco przestarzałe już rozwiązanie? Decydującym czynnikiem była tutaj łatwość serwisowania oraz prosta budowa tego typu hamulców. Schmitz próbuje jednak przekonać Ewalsa, że hamulców tarczowych nie należy się bać i dlatego też wśród 600 nowych naczep znajdzie się także kilka egzemplarzy z osiami Rotos i właśnie hamulcami tarczowymi. Ewals Cargo Care zamierza serwisować swoje nowe naczepy we własnym zakresie, do czego wykorzystana zostanie jego sieć warsztatów Ewals Cargo Care „Fleetcontrol”.

Poniżej jeszcze krótki filmik, który porównuje konwencjonalną „megę” z Mega Huckepack XLS: