rekrutuj 40ton665
Opublikowane 11 Sierpień, 2017

Mieli emulatory AdBlue, więc zapłacili kary za brak właściwych zezwoleń na transport międzynarodowy

emulator_adblue_witd_katowice_4

Wielu unijnych przewoźników ryzykuje wjazd do Skandynawii z emulatorami AdBlue, wychodząc z założenia, że i tak nie grozi im tam typowa kara. Doskonałym przykładem na to są policyjne doniesienia z Danii, czy Norwegii, w których występują liczne emulatory, ale nie ma mowy o karach (więcej tutaj i tutaj). Kiedy jednak w grę wchodzi firma spoza Unii Europejskiej, potrzebująca zezwolenia na przejazd międzynarodowy, sytuacji zaczyna wyglądać zupełnie inaczej. Tak, jak miało to ostatnio miejsce w przypadku dwóch ciężarówek z Turcji.

Oba pojazdy zostały zatrzymany w środę w Danii, nieopodal miasta Kolding. Kierowcy okazali przy tym zezwolenia na przewóz, w które były jak najbardziej ważne. Problem jednak w tym, że zezwolenia wymagały od ciężarówek spełnienia określonych norm emisji spalin. Tymczasem w obu pojazdach znaleziono emulatory AdBlue, z uwagi na które układ oczyszczający spaliny pozostawał wyłączony.

Duńscy policjanci dodali jedno do drugiego i stwierdzili, że oba pojazdy nie spełniają wymagań określonych w zezwoleniu. Kierowcy otrzymali więc po 4,7 tys. euro kary z tytułu jazdy bez właściwego zezwolenia, a ciężarówki odstawiono na parking. Tam postoją one do momentu opłacenia kar oraz oczywiście usunięcia emulatorów.

Zdjęcie nie jest bezpośrednio związane z wydarzeniami. Jego źródło to WITD Katowice.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 7 komentarzy

 1. Damian napisał(a):

  Trochę to naciągane. Policjanci mieli techniczną możliwość sprawdzenia jakości spalin? A może emulator był niesprawny i układ działał prawidłowo?
  To tak, jak zamknięcie Ala Capone za podatki…

 2. Mad mike napisał(a):

  Kupując mauzera 1000l,to litr adblue wychodzi po 57gr,co za dziady na tym oszczędzają.

 3. Luka napisał(a):

  do mad maike nie masz pojęcia o branży transportowej wiec spadaj na szczaw

 4. rys-mys napisał(a):

  Prawda jest taka ,że jak już kiedyś pisałem, prawo jest prawem i należy je przestrzegać – PRZEZ WSZYSTKICH!! Bez wyjątku. A jak myślisz ,że Ci się coś uda obejść to potem nie płacz jak się okazuje negatyw. Ogólnie uważam ,że wydziwianie z AdBlue jest chore i tak naprawde zbyt dużo dobrego nie przynosi – ale co zrobić?? najprościej nie kupować i co zatem idzie nie jeździć . A tak się nie da. Niech wszyscy je stosuję tak jak nakazano i niech zarabiają tyle by było stać na naprawy.

 5. Zbyszek napisał(a):

  Mad-Mike – podaj namiar na tego dostawcę za tę cenę. Sprawdzałeś czy ma parametry, czy tylko jest mokry?

Odpowiedz