Elektryczny Volkswagen T6 z zasięgiem 400 kilometrów – ABT przygotowało go dla taksówkarzy

Niemiecką firmę ABT wielu z Was może kojarzyć. Przedsiębiorstwo to specjalizuje się w tuningu samochodów z koncernu Volkswagena, wprowadzając zarówno modyfikacje zewnętrzne, jak i te dotyczące mechaniki.

W tym przypadku mowa będzie jednak o czymś zupełnie innym. ABT pomogło bowiem Volkswagenowi w przygotowaniu dwóch samochodów dostawczych, mających służyć za duże, elektryczne taksówki. To modele e-Caddy Maxi Taxi oraz e-Caravelle Taxi, zaprezentowane podczas Europejskich Targów Taksówkarskich w Kolonii.

Volkswagen ABT e-Caddy Maxi Taxi (przydałoby się skrócić tę nazwę) może zabrać pięć pasażerów oraz bardzo dużą ilość bagażu. Silnik elektryczny zapewnia mu 220 kilometrów teoretycznego zasięgu, a moc maksymalna silnika to 112 KM. Źródłem prądu są litowo-jonowe akumulatory, których 80-procentowe ładowanie trwa około 50 minut.

Volkswagen ABT e-Caravelle Taxi mieści natomiast do dziewięciu osób i może być wyposażony w jeden lub dwa zestawy baterii. W zależności wiec od wersji, teoretyczny zasięg wynosi 208 lub 400 kilometrów. Co za to się nie zmienia, to czas 80-procentowego ładowania – również i tutaj wynosi on 50 minut.