Elektryczne Mercedesy eVito na kolejnych testach w Polsce – po pocztowcach czas na obsługę lotniska

Jak na samochód elektryczny, Mercedes-Benz eVito wyjąkowo szybko zdobył w Polsce zainteresowanie potencjalnych klientów. Auto właśnie rozpoczyna drugi duży test, tym razem mający odbywać się w warunkach lotniskowych.

Od lutego cztery egzemplarze eVito testowane są przez Pocztę Polską. Teraz natomiast trzy egzemplarze przekazano warszawskiego oddziałowi firmy LS Airport Services. Auta te będą wykorzystywane w ramach naziemnej obsługi lotniska, a ich test potrwa trzy miesiące.

Elektryczne Mercedesy będą pracowały między innymi przy obsłudze samolotów stojących na płycie. LS Airport Services oczekuje, że napęd na prąd doskonale się przy tym sprawdzi. Transport na lotnisku oznacza bowiem krótkie dystanse, częste postoje oraz niewielkie średnie prędkości.

A co powiedzą na to kierowcy? Odpowiedź na to pytanie możecie znaleźć w mojej relacji z jazd próbnych, dostępnej tutaj. W dużym skrócie zaś powiem, że Mercedes-Benz eVito oferuje wyjątkowo dużą ilość trybów jazdy i w przeciwieństwie do innych samochodów elektrycznych, potrafi dać się kierowcy wykazać.