Elektryczne Iveco Daily do przeprowadzek – wersja 72C17 przerobiona na prąd przez firmę Ginaf

iveco_daily_elektryczne

Całkowicie elektryczne Iveco Daily, przebudowane przez firmę Ginaf, to ciekawostka z holenderskiej branży przeprowadzkowej. Oba pojazdy zostały właśnie odebrane przez firmę Deudekom, zajmującą się przeprowadzkami na terenie Amsterdamu.

Ginaf wziął na warsztat dwa egzemplarze Iveco Daily 72C17. Z pojazdów tych usunięto spalinowy napęd, zastępując go elektrycznym silnikiem o mocy 120 kW oraz maksymalnym momencie obrotowym 650 Nm. Moc jest tutaj minimalnie niższa niż w dieslu, wynosząc w przeliczeniu 163 KM. Wspomniane 650 Nm to jednak o 250 Nm więcej niż w fabrycznym silniku spalinowym. Zapowiada to więc fantastyczne osiągi.

W samochodach pojawiły się zestawy baterii o pojemności 92 kWh. Zdaniem firmy Ginaf, w ruchu miejskim pozwolą one przejechać od 140 do 180 KM. Jednocześnie są one na tyle lekkie, że z 7-tonowego DMC pozostawiło 2500 oraz 2800 kilogramów ładowności. Niższą z tych wartości odnotowano w egzemplarzu z podwójną kabiną, mającą dowozić na miejsce pracy także ekipę tragarzy. Wyższą ładowność wykazuje zaś model z pojedynczą kabiną.

Oczywiście firma Ginaf znana jest przede wszystkim z przebudowywania DAF-ów na pojazdy bardziej specjalistyczne. Dodatkowym profilem działalności są też jednak konwersje elektryczne, takie jak ta opisywana powyżej.