Elektryczna ciężarówka marki Volkswagen, która od 2020 roku trafi do powszechnej sprzedaży

volkswagen_e-delivery_1

W Hamburgu odbyła się wczoraj premiera nowej elektrycznej ciężarówki marki Volkswagen. Skąd jednak pomysł, żeby zamontować na ciężarówce logo właśnie tej marki? Oczywiście z Brazylii. Choć bowiem nowy samochód zaprezentowano w Europie, jest on konstrukcją przeznaczoną na rynek Ameryki Południowej.

Mówiąc bardziej konkretnie, mamy tutaj po prostu zelektryfikowaną wersję nowego Volkswagena Delivery, zaprojektowanego i produkowanego w Brazylii. Elektryczny model e-Delivery trafi do powszechnej sprzedaży w 2020 roku i będzie oferowany przede wszystkim w Brazylii, tam też będąc wytwarzanym. Auto ma być oczywiście ofertą dla branży dystrybucyjnej, oferując DMC na poziomie 9 lub 11 ton. Jeśli zaś chodzi o osiągi, to mamy tutaj 109 KM mocy, 493 Nm maksymalnego momentu obrotowego oraz maksymalnie 200 kilometrów miejskiego zasięgu.

Czy e-Delivery przyjmie się w Brazylii? Jest na to spora szansa, jako że Volkswagen jest prawdziwą potęgą tamtejszego rynku samochodów dystrybucyjnych. Jeśli bowiem spojrzeć na brazylijskie statystyki sprzedaży nowych „solówek”, Volkswagen już od kilka lat jest w nich liderem. Warto też zauważyć, że to już trzecia całkowicie elektryczna ciężarówka, którą przygotowuje ostatnio do sprzedaży koncern Volkswagen. Od przyszłego roku na drogi mają bowiem wyjeżdżać dwa elektryczne modele MAN-a, opisywane tutaj.

O spalinowej wersji Delivery pisałem poniżej:

Oto nowy Volkswagen Delivery, czyli ciężarówka o DMC od 3,5 do 13 ton, z silnikami Cumminsa

volkswagen_e-delivery_2