Elektroniczne wspomagacze dla modelu Econic – Mercedes-Benz poprawia bezpieczeństwo w mieście

mercedes_econic_2014_2

Wzbogacenie wyposażenia jakiejś długodystansowej ciężarówki o kolejne systemy bezpieczeństwa już chyba nikogo dzisiaj nie dziwi. W przypadku tak specjalistycznego modelu jak Econic z gamy Mercedes-Benz, każde rozszerzenie listy dodatków nadal jest jednak interesującym wydarzeniem. A to właśnie Econic wzbogaca się teraz o trzy kolejne elektroniczne „wspomagacze”.

W standardowym wyposażeniu modelu Econic pojawia się właśnie Active Brake Assist, czyli program automatycznie zapobiegający najechaniu na tył poprzedzającego pojazdu. Standardem jest teraz też Lane Keeping Assist, czyli system ostrzegający o niezamierzonym opuszczeniu pasa ruchu. Co zaś znajdziemy na liście wyposażenia opcjonalnego? Do tej dołącza teraz tempomat Adaptive Cruise Control, który utrzyma odpowiedni odstęp od poprzedzającego pojazdu. Co więcej, Mercedes-Benz już teraz zapowiada, że wkrótce, jakoś w 2017 roku, na pokładzie ciężarówek z serii Econic pojawią się kolejne dodatki. Będą to systemy zapobiegające wypadkom z udziałem pieszych i rowerzystów, a także program chroniący przed zdarzeniami na terenie wysypisk śmieci.

Przy okazji przypomnę, że od listopada 2015 roku system pilnowania pasa ruchu i automatycznego hamowania awaryjnego przed poprzedzającym pojazdem będzie musiał być standardowym wyposażeniem wszystkich europejskich ciężarówek.

mercedes_econic_2014