OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 9 Lipiec, 2018

Elektroniczne płatności na A1 do Gdańska – tylko dla aut dwuosiowych, z pojedynczymi kołami

Zarządca prywatnego odcinka autostrady A1 z dumą poinformował o nowym systemie opłat drogowych. System o nazwie AmberGo miał usprawnić przejazd autostradą, automatycznie pobierając środki z naszej karty i dedykując do tego konkretne bramki. Jest tylko jeden problem…

Przynajmniej na razie, AmberGo to system przeznaczony wyłącznie dla motocykli oraz samochodów o DMC do 3,5 tony, z pojedynczym tylnym ogumieniem. Nie skorzystają z niego nawet te osoby, które ciągną samochodem osobowym lub dostawczym jakąkolwiek przyczepę. Nie wspominając już o autach dostawczych na “bliźniakach”, ciężarówkach lub autobusach.

Dla porównania, na autostradzie A4 Katowice-Kraków mamy podobny system i działa on w pojazdach każdej możliwej kategorii. Urządzenia o nazwie A4Go można zamontować także w ciężarówkach, czy też w samochodach z przyczepami. Dlaczego więc na A1 nie może być podobnie? Pozostaje mieć nadzieję, że to tylko chwilowe ograniczenie. Sam zarządca autostrady podaje bowiem, że obecne działanie AmberGo, w latach 2018-2019, ma charakter jedynie “pilotażowy”.

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować:

Ten wpis ma 2 komentarzy

  1. PiotrFr napisał(a):

    Mimo wszystko jest pewna różnica, ambergo to aplikacja tylko a a4go to dodatkowe urządzenie

  2. kierowca napisał(a):

    O ile mnie pamięć nie myli to pieniądze z opłat na tej autostradzie trafiają do krajowego funduszu drogowego tak samo jak kasa z viatolla. Co więc stoi na przeszkodzie żeby w przypadku pojazdów o dmc. ponad 3,5 tony ta opłatę pobierać z viatolla A nie bawić się w kolejne Amber coś tam.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.