Efektowna Scania R580 Longline nową maskotką szkockiego przewoźnika Stuart Nicol Transport

scania_r580_longline_snt_transport_szkocja

Europejskie drogi wzbogaciły się o kolejną ciężarówkę marki Scania wyposażoną w ogromną kabinę typu Longline. Czerwono-niebieska ciężarówka wzbogaciła flotę szkockiej firmy Stuart Nicol Transport, która szukała po prostu maszyny do skutecznego przyciągania wzroku.

Czy widoczny na zdjęciach pojazd jest ładny? Osobiście bym tak nie powiedział, choć oczywiście trudno odmówić mu efektowności i nie docenić ilości pracy włożonej w jego przygotowanie. Przerobienie fabrycznie nowego egzemplarza R580 z kabiną Topline pochłonęło aż miesiąc i to pomimo faktu oddania ciężarówki do wyspecjalizowanego w tego typu modyfikacjach warsztatu. Swoją drogą warto wspomnieć, że była to holenderska firma Van Winkoop, o której pisałem już TUTAJ, przy okazji premiery ekstremalnie długiego Volvo FH Globetrotter XXL.

Poniżej kilka zdjęć dla wszystkich zainteresowanych nową Scanią. Zwróćcie uwagę na gładką obudowę tylnej ściany kabiny, detal w postaci drewnianej beczki umieszczonej na podeście, a także ilość szafek w osłonach międzyosiowych, stawiających pod znakiem kwestię ulokowania zbiorników paliwa.