transfactor3665
Opublikowane 14 Styczeń, 2016

Eddie Stobart złożył zamówienie na dokładnie 2000 nowych ciężarówek marki Scania, z typoszeregów R oraz G

Pamiętacie jak Waberer’s zamówił 1000 ciężarówek marki DAF jednocześnie? Firma Eddie Stobart właśnie przebiła to zamówienie, deklarując plan odmłodzenia floty o dokładnie 2000 ciężarówek marki Scania. Jak twierdzą brytyjskie media, jest to największe zamówienie na ciężarówki w historii całej Europy.

Większość nowych pojazdów zostanie pozyskana na zasadzie wynajmu długoterminowego, czyli leasingu idącego w parze z umową na między innymi serwisowanie. Mowa tutaj o wynajmie 36-miesięcznym, natomiast pod względem konfiguracji ciężarówek Eddie Stobart dokonał trzech wyborów – na liście zamówień znajdują się ciągniki serii G 4×2 oraz serii R 6×2 z osiami wleczonymi lub pchanymi. Każda z tych ciężarówek otrzyma kabinę typu Highline, silniki będą generowały 410 lub 450 KM, a na nadwoziach pojawią się barwy albo samego Stobarta, albo AW Jenkinson Forestry Products ze Stobart Group.

A dlaczego właśnie Scania? Przedstawiciele brytyjskiego giganta mówią o trzech rzeczach – pozytywnych doświadczeniach z dotychczasowymi ciężarówkami szwedzkiej marki, bardzo niskim zużyciu paliwa silników Euro 6 bez układu EGR, a także o świetnej sieci serwisowej.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 7 komentarzy

 1. Tołdi napisał(a):

  Oczywiście chodzi o wymianę floty a nie dokoptowanie kolejnych 2000 sztuk!

 2. hmm napisał(a):

  Trzeba będzie aplikować skoro tak tam dobrze 🙂

 3. Oskarsrc napisał(a):

  Firma Eddie Stobart właśnie przebiła to zamówienie, deklarując plan odmłodzenia floty o dokładnie 2000 ciężarówek marki Scania. Czytanie ze zrozumieniem!

 4. przyglądacz napisał(a):

  u stobarta po eu same kokoty jeżdżą nawet stobart u nich otwarł punkt i lory latają na czeskich blachach nie dopchacie się tam nie przepadają za polakami

 5. marek0303 napisał(a):

  Nie chodzi o wymianę floty czy odmłodzenie, chodzi o zablokowanie dostępu do nowych ciężarówek innym firmom.

Odpowiedz