Dziesięciu kierowców, którzy mają powody do dumy, czyli wyniki eliminacji Optifuel Challenge

renault_optifuel_challange_2014_polska

Być mistrzem w swoim zawodzie i zaznać w związku z tym trochę branżowej sławy – nie ma chyba osoby, która miałaby cokolwiek przeciwko takiemu osiągnięciu. Z tym większą przyjemnością publikuję więc listę kierowców ciężarówek, którzy zwyciężyli w lokalnych eliminacjach, okazując się najlepszymi z grona 457 wszystkich uczestników. Już wkrótce wystartują oni w krajowym finale konkursu Optifuel Challenge.

Na gratulacje zasłużyli:
Paweł Bucior z firmy Styropianex Transport Sp. z o.o.
Dariusz Miśkowiec z firmy Międzynarodowy Transport Drogowy ” Miśkowiec”
Zenon Korsak z firmy Kortrans Przedsiębiorstwo Transportowo Handlowo Usługowe
Krzysztof Dusza z firmy Ludwig Międzynarodowy Transport Drogowy
Mateusz Skrzypek z firmy Sped Partner Sp. z o.o.
Zbigniew Gałek z firmy Dartom Sp. z o.o.
Paweł Lutostański z firmy PHU Euro Trans Paweł Lutostański.
Marek Szerenos z firmy PHU Transmark
Łukasz Kołtonowski z firmy TOM TRANS
Dariusz Bogusz z firmy Damika-Trans Bogusz Dariusz

Finał krajowy odbędzie się już 11 września w Volvo Group Truck Center Młochów, zaś najlepszy kierowca z Polski weźmie udział w szkoleniu organizowanym dla rynku Europy Centralno-Wschodniej, a następnie powalczy o najwyższe laury w listopadzie we Francji.

W finale polskim jest o co walczyć, bowiem firma, w której pracuje zwycięzca ma możliwość wygrać: voucher na usługi serwisowe Renault Trucks, voucher na ubezpieczenie pojazdu ciężarowego na okres 1 roku, voucher na 2 opony Michelin do pojazdu ciężarowego i 200 l oleju Total. Mistrz polskiego finału otrzyma natomiast laptop, voucher na opony Michelin do samochodu osobowego i voucher na ubezpieczenie samochodu osobowego.

W europejskim finale do zdobycia są voucher na kwotę 8000 Euro, a dla firmy pojazd Renault Trucks T 460 na rok użytkowania. Dodatkowo najlepszy kierowca z rynku Europy Centralno-Wschodniej (tu dodatkowa szansa dla zwycięzcy polskiej edycji) wygra voucher na kwotę 4000 Euro, a dla firmy pojazd Renault Trucks T 460 na pół roku użytkowania. Nagroda główna i nagroda dla najlepszego kierowcy z rynku Europy Centralno-Wschodniej sumują się.

Konkurs jazdy ekonomicznej jest przeprowadzany na 3 identycznych obciążonych 22 tonowymi ładunkami zestawach Renault T 460 (silnik DTI11 o mocy 460 KM i momencie obrotowym 2200 Nm) wyposażonych w systemy Optifleet oraz Optifuel Infomax.

Więcej na temat tegorocznej edycji Optifuel Challange pisałem TUTAJ.