OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 21 Kwiecień, 2019

Dziesięć kroczących robotów ciągnie dystrybucyjną ciężarówkę – to urządzenia wzorowane na psach

Boston Dynamics to firma należąca do słynnej grupy Google i zajmująca się produkcją robotów. Jej sztandarowym produktem są roboty kroczące, znane pod nazwą SpotMini i pod względem budowy wzorowane na psach.

Obserwowanie tych urządzeń w ruchu może być niezbyt przyjemne. Zamiast psów przypominają one raczej ogromne owady, dodatkowo pozbawione głów. Niemniej Boston Dynamics podkreśla, że ten specyficzny kształt wiąże się z bardzo konkretnymi zaletami.

Dzięki czterem mechanicznym kończynom, roboty SpotMini mogą poruszać się na przykład po schodach. Ponadto mechaniczne „łapy” dysponują nadspodziewanie dużą siłą, co firma zdołała też ostatnio udowodnić. I właśnie tutaj pojawia się ciężarowa strona tej historii.

Otóż Boston Dynamics postanowiło przeprowadzić próbę z kilkunastotonową ciężarówką marki Freightliner. Pojazd ten został podpięty do dziesięciu robotów SpotMini, a te bez większego problemu ruszył go z miejsca i pociągnęły za sobą.

Wszystko to możecie zobaczyć na poniższym filmie, nagranym na parkingu przed firmową siedzibą. A przy okazji producent robotów przypomina, że jego SpotMini wszedł już do produkcji seryjnej i urządzenie tego typu można sobie po prostu kupić.

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować: