transfactor3665
Opublikowane 17 Lipiec, 2017

Dystrybucyjna ciężarówka, wożąca malutkiego, elektrycznego dostawczaka, rusza do pracy w Paryżu

dachser_elektryczne_auto_dostawcze_na_ciezarowce_2

Z uwagi na coraz większe ograniczenia we wjeździe do miast oraz proekologiczne trendy, firma Dachser postanowiła wypróbować co najmniej nietypowe rozwiązania. W jego ramach kilkunastotonowa ciężarówka dystrybucyjna ma przewozić nie tylko ładunek, ale także kolejny, znacznie mniejszy pojazd o napędzie w pełni elektrycznym.

Francuski producent zabudów Libner pokazał ten system już w 2014 roku. Teraz natomiast opisywane rozwiązanie zostanie rzucone na głęboką wodę, jako że firma logistyczna Dachser sprawdzi je w codziennym użytku, i to w ponado 2-milionowym Paryżu. Wszytko polega zaś na tym, że w tylnej części Volvo FL 250 pojedzie elektryczne auto dostawcze. Będzie to pojazd o 800 kilogramach czystej ładowności, mieszczący na skrzyni ładunkowej europaletę i mogący jeździć po mieście przez aż 10 godzin bez konieczności ładowania.

dachser_elektryczne_auto_dostawcze_na_ciezarowce

A jak to będzie wyglądało w praktyce? Kilkunastotonowa ciężarówka zbliży się do ścisłego centrum Paryża, parkując w miejscu, gdzie nie będzie nikomu przeszkadzała. Korzystając ze specjalnych rolek w podłodze, kierowca przeładuje wybraną paletę na malutkiego dostawczaka i ruszy nim w dalszą trasę, przemierzając wąskie uliczki. Dascher podkreśla, że coś takiego będzie przyjazne dla środowiska, a także pozwoli zaopatrywać sklepy bez wjeżdżania kilkunastotonową ciężarówką w zatłoczone miejsca.

Film pokazujący jak to działa:

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 6 komentarzy

  1. www napisał(a):

    Jest to żałosne 🙂 i że niby nie ma to nic wspólnego z zamachami ?

  2. Krzema napisał(a):

    Zanim wróci ze sklepu po rozładowaniu tej palety tym elektrykiem to ciężarówka już będzie “rozładowana” przez ciapków

  3. st1 napisał(a):

    ciekawe jak zdjął te 800.kg bez windy i paleciaka ?

Odpowiedz